اتحادیه اروپا می‌خواهد سرمایه‌گذاری گسترده‌ای روی فناوری‌های نوآورانه بکند و و قرار است یک بودجه ۸.۷ میلیارد دلاری به این موضوع اختصاص پیدا کند. در این راستا شرکت‌هایی که قصد انجام کسب‌وکار در حوزه فناوری را داشته باشند حمایت مالی خواهند شد.
کمیسیون اروپا قصد دارد این بودجه را به پروژه‌های ارتباطی و میکروالکترونیک اختصاص دهد تا تکنولوژی پیشرفته را به بازار اروپا بیاورد. این پروژه با عنوان IPCEI شامل نوآوری‌های جدید در فناوری کامپیوتر و های‌تک می‌شود. این نوآوری‌های باید بتوانند بازار انرژی اروپا به‌نحو قابل‌توجهی تحت تاثیر قرار دهند و رقابت در این حوزه افزایش دهند و از طرفی هم باعث افزایش میزان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر شوند.
به گفته کمیسیون اروپا این بودجه ۸.۷ میلیارد دلاری به ۶۸ پروژه در قالب برنامه IPCEI کمک خواهد کرد. همچنین ۵۶ شرکت از این بودجه بهره خواهند برد که شامل کسب‌وکارهای کوچک و متوسط، استارت‌آپ‌ها و غول‌های فناوری مثل GlobalFoundries, Bosch, Renault, STMicroelectronics خواهد بود.
این شرکت‌ها عمدتا در زمینه پروسه‌های ساخت و طراحی تراشه، خودروهای خودران، هوش مصنوعی، محاسبات کوانتومی و فناوری‌های ارتباطی ۵G/6G مرتبط هستند. بودجه مذکور توسط ۱۴ کشور اروپایی تامین خواهد شد که شامل ایتالیا، اتریش، چک، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، هلند و چند کشور دیگر می‌شوند. اتحادیه اروپا امیدوار است که بتواند از سمت بخش خصوصی نیز سرمایه‌گذاری ۱۳.۷ میلیارد یورویی جذب کند. انتظار می‌رود اولین پروژه‌های IPCEI در سال ۲۰۲۵ وارد بازار شوند و تا سال ۲۰۳۲ ادامه داشته باشند.
منبع: Techspot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster