محققان سوییسی برای سیستم انرژی در این کشور روش جدیدی را پیشنهاد کرده اند که همراه با مدل سازی جدید بوده و می تواند تا سال ۲۰۵۰ این کشور را از نظر انرژی مستقل کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه اکو پلی تکنیک فدرال در لوزان برای سیستم انرژی این […]
محققان سوییسی برای سیستم انرژی در این کشور روش جدیدی را پیشنهاد کرده اند که همراه با مدل سازی جدید بوده و می تواند تا سال ۲۰۵۰ این کشور را از نظر انرژی مستقل کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه اکو پلی تکنیک فدرال در لوزان برای سیستم انرژی این کشور مدل سازی جدیدی ارائه کردند.
در این مدل سازی علاوه بر خنثی سازی کربن، امکان کاهش هزینه ها تا ۳۰ درصد وجود دارد. طبق گزارشی که در این باره منتشر شده از نظر تئوری می توان به یک سیستم انرژی خنثی و مستقل در این کشور تا سال ۲۰۵۰ و با توجه به انرژی تجدید پذیر و منابع آن دست یافت. هزینه های آن نیز نسبت به سیستم های فعلی بسیار کمتر است. به طوری که در مدل سازی جدید این مقدار بین ۳۰ تا ۳۲ درصد کاهش می یابد.
محققان گروه مهندسی از دانشکده مهندسی EPFL می گویند این مدل سازی با افزایش تولید برق فتوولتائیک و بادی و استفاده ۶۰ درصدی از سیستم سقف های PV قابل دستیابی خواهد بود.
یوناس اشنیدریگ، یکی از محققان این مطالعه می گوید: پتانسیل استفاده از Pv خورشیدی در سوییس بالاست. در صورتی که از بین سه سقف خانه، دو سقف با این مورد پوشانده شود رسیدن به بهینه سازی اقتصادی نیز امکانپذیر خواهد بود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster