دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
هواپیمای موشک ایکس- ۱۵ بخشی از یک سری هواپیماهای آزمایشی مافوق صوت بود. این پرواز آغاز تقریباً یک دهه تحقیق بود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۸ ژوئن ۱۹۵۹، هواپیمای آزمایشی ایکس- ۱۵ ناسا با موتور راکتی اولین پرواز خود را انجام داد. این هواپیمای پیشران موشکی، بخشی از یک سری هواپیماهای آزمایشی مافوق صوت بود. این پرواز آغاز تقریباً یک دهه تحقیق بود که ارتفاعات و سرعت مافوق صوت در مرز فضا را بررسی می‌کرد.
ایکس- ۱۵ با حداکثر سرعت ۷۲۷۴ کیلومتر بر ساعت پرواز می کرد! طی این برنامه درمجموع ۱۲ خلبان آزمایشی ازجمله «نیل آرمسترانگ»، بین سال‌های ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۸ پرواز انجام دادند. تنها هشت خلبان توانستند از مرز ۸۰ کیلومتر ارتفاع، که معیار پروازهای فضایی نیروی هوایی آمریکاست بگذرند، و درنتیجه واجد داشتن شرایط خلبانان، برای فضانوردی شدند.
این هواپیما تقریباً ۱۰ سال پرواز کرد و با حداکثر ارتفاع ۶۷ مایلی، در ابتدای دهه‌ شصت رکورد بیشترین سرعت و ارتفاع را با رسیدن‌ به مرز فضا برای خود ثبت کرد.
اطلاعات به‌دست آمده از برنامه‌های موفق ایکس-۱۵، به توسعه برنامه پروازهای فضایی مرکوری، (مارینر- ۱۰ و مسنجر) جمینای، آپولو و برنامه شاتل فضایی کمک کرده‌ است. این هواپیما همچنین در مجموع ۱۹۹ پرواز حمل‌ونقل هوایی نیز انجام داده‌ است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster