دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
زارع‌پور از ورود چند بازیگر جدید به حوزه تولید تلفن همراه داخلی خبر داد و گفت تولید موبایل بومی، امسال جلوه دیگری پیدا خواهد کرد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
وزیر ارتباطات با اشاره به تدوین برنامه برای تولید موبایل بومی، وعده داد امسال یک میلیون موبایل بومی اقتصادی زیر صد دلار تولید شود.
به گزارش دیجیاتو و به نقل از وزارت ارتباطات، «عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت به همکاری وزارت ارتباطات و صمت برای تولید موبایل بومی اشاره کرد و گفت:
«در این زمینه برنامه‌ تدوین شده و امسال چند بازیگر جدید به حوزه تولید گوشی‌های همراه داخل وارد می‌شوند و تولید گوشی همراه داخلی امسال جلوه دیگری پیدا خواهند کرد.»
به گفته وی امسال بر اساس برنامه یک میلیون گوشی اقتصادی زیر 100 دلار تولید می‌شود و آنها در این زمینه با وزارت صمت در حال همکاری هستند.
بنابر اعلام زارع‌پور و طبق مصوبه دولت، وزارت صمت مکلف شده تا روی تجهیزاتی که سیستم عامل دارند از سیستم عامل مورد تأیید وزارت ارتباطات استفاده شود.
گفتنی است تولید گوشی بومی و بحث استفاده از سیستم عامل‌های مورد تأیید وزارت ارتباطات، مباحثی هستند که در آیین نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان حوزه ICT توسط هیئت وزیران مصوب شده‌اند.
لازم به یادآوری است اوایل خرداد ماه امسال نیز رئیس سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرد تولید یک میلیون گوشی هوشمند داخلی را در دستور کار قرار داده‌اند. به گفته خوانساری، امسال حداقل 500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای این امر در نظر گرفته شده است.
تولید گوشی هوشمند داخلی موضوعی است که از سوی شورای عالی فضای مجازی مطرح شده. این شورا طی مصوبه بهمن‌ماه 1398، بر دستیابی به 20 درصد از سهم بازار گوشی هوشمند با استفاده از محصولات بومی تأکید کرده است.
عملیاتی‌شدن این هدف نیز از وزارت ارتباطات دولت دوازدهم در دستور کار قرار گرفته. خردادماه 1400، معاون فناوری و نوآوری وقت وزارت ارتباطات از طرح 5 ساله این وزارتخانه برای تولید بیش از 14 میلیون تلفن همراه خبر داد.
«ستار هاشمی» دی‌ماه همان سال در گفت‌وگو با دیجیاتو اعلام کرد در راستای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، طرح آزمایشی تولید گوشی ملی به‌زودی اجرا خواهد شد؛ طرحی که از اجرایی‌شدن آن هیچ اطلاعی در دست نیست.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster