اگرچه اپل مک پرو جدید را با تراشه M2 اولترا و ۷ اسلات PCIe عرضه کرده است اما این دستگاه امکان پشتیبانی از کارت گرافیک AMD Radeon را ندارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شاسی دستگاه مک پرو جدید با نسخه قبلی تفاوتی نکرده و تراشه M2 اولترا به آن اضافه شده […]
اگرچه اپل مک پرو جدید را با تراشه M2 اولترا و ۷ اسلات PCIe عرضه کرده است اما این دستگاه امکان پشتیبانی از کارت گرافیک AMD Radeon را ندارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شاسی دستگاه مک پرو جدید با نسخه قبلی تفاوتی نکرده و تراشه M2 اولترا به آن اضافه شده است. اپل محدودیت هایی را در دستگاه جدید خود ایخاد کرده که با وجود ۷ درگاه PCIe امکان پشتیبانی از کارت گرافیک AMD Radeon وجود ندارد. بنابراین اسلات ها نمی توانند برای کاربران مفید باشند.
در حال حاضر مک پرو جدید با پردازنده گرافیکی ۶۰ یا ۷۶ هسته ای قابل سفارش است. طبق گزارش منتشر شده توسط اپل اینسایدر، کاربران امکان استفاده از مزیت مهم مک پرو جدید یعنی دسترسی به گرافیک های قدرتمند سری AMD Radeon را نخواهند داشت.
البته اسلات های PCIe استفاده در مک پرو جدید دارای استاندارد نسل چهار این درگاه است و نباید استفاده از گرافیک های سری AMD Radeon روی آن مشکلی را ایجاد کند.
به نظر می رسد اپل با محدود کردن اسلات های موجود روی مک پرو جدید قصد دارد این تصور را ایجاد کند که این دستگاه به اندازه کافی از گرافیک قدرتمند برخوردار بوده و این پردازنده می تواند پردازش های سنگین را انجام دهد. البته این اسلات ها می توانند از کیت های SSD پشتیبانی کرده و اپل نیز این کیت ها را در فروشگاه خود می فروشد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی

اپل سال آینده نسل جدید مک پرو را به طرفداران معرفی خواهد کرد. گزارش جدید بلومبرگ نشان می دهد دستگاه های جدید اپل به تراشه های دو یا چهار برابر قوی تر از M2 مکس مجهز هستند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپل سال آینده میلادی از نسل جدید مک پرو رونمایی […]

اپل قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ به طور کامل استفاده از پردازنده های اینتل را کنار بگذارد و به چیپ های اختصاصی اپل سیلیکون کوچ کند. احتمالاً عرضه مک پرو جدید این فرآیند را تکمیل خواهد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک منبع حوزه فناوری به نام DylanDKT در توییت […]

اپل قصد دارد در سال ۲۰۲۲ نسخه جدیدی از مک پرو و مک مینی را همراه با تراشه اختصاصی خود عرضه کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نسخه به روز مک مینی و مک پرو در ادامه برنامه مهاجرت از تراشه های اینتل توسط اپل در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. […]


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster