اسپیس ایکس هفته شلوغی را پشت سر خواهد گذاشت و بیشترین پرتاب ها با راکت فالکون ۹ در این هفته انجام میگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اسپیس ایکس در روز یکشنبه دو پرتاب در فلوریدا انجام خواهد داد که در آنها از موشک فالکون ۹ استفاده میشود. اولین پرتاب مربوط به […]
اسپیس ایکس هفته شلوغی را پشت سر خواهد گذاشت و بیشترین پرتاب ها با راکت فالکون ۹ در این هفته انجام میگیرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اسپیس ایکس در روز یکشنبه دو پرتاب در فلوریدا انجام خواهد داد که در آنها از موشک فالکون ۹ استفاده میشود. اولین پرتاب مربوط به ارسال ۲۲ ماهواره استارلینک است که به گفته اسپیس ایکس از وبسایت این شرکت قابل مشاهده است.
در پرتاب دوم فالکون ۹ دیگر همراه با کپسول دراگون ۲ پرتاب میشود. در این ماموریت قرار است چندین محموله تا ایستگاه فضایی بین المللی حمل شود. پرتاب سوم همراه با یک موشک چینی متعلق به شرکت CAS Space است که در دومین پرتاب خود قرار است به دور ۲۶ ماهواره بچرخد.
اسپیس ایکس در روز پنج شنبه و برای آخر هفته نیز ماموریت پرواز دارد. در این روز موشک فالکون ۹ دیگری با هدف ارسال چند ماهواره کوچک و نانوماهواره متعلق به شرکت های تجاری پرتاب می‌شود. البته هنوز زمان دقیق این پرتاب و ساعت آن مشخص نشده است. آخرین پرتاب نیز یک موشک فالکون ۹ به همراه دو ماهواره اینترنتی O3B mPower مربوط به یک شرکت مخابراتی از کشور لوکزامبورگ است که قرار است در مدار میانی زمین قرار بگیرد. زمان انجام این مأموریت نیز روز جمعه به وقت ایران است.
در حالی اسپیس ایکس تعداد ماهواره های سرویس استارلینک را افزایش می دهد که اخیرا یک شرکت مخابراتی به نام AT&T از ارایه سرویس های اینترنت ماهواره ای استارلینک به کاربران جلوگیری کرده بود.‌
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster