واحد سامسونگ LSI تراشه جدیدی را برای کارت های اعتباری و بانکی توسعه داده که می تواند نسبت به نسخه قبلی خود با نام Biometric Card IC امکان محافظت از کارت های عابر در برابر استفاده های غیر مجاز را خواهد داشت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سامسونگ طی ویدیویی کارکرد تراشه […]
واحد سامسونگ LSI تراشه جدیدی را برای کارت های اعتباری و بانکی توسعه داده که می تواند نسبت به نسخه قبلی خود با نام Biometric Card IC امکان محافظت از کارت های عابر در برابر استفاده های غیر مجاز را خواهد داشت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سامسونگ طی ویدیویی کارکرد تراشه جدید خود را توضیح داده است. تراشه جدید امکان محافظت هرچه بیشتر از کارت کاربر را دارد.
تراشه جدید نوعی حسگر اثرانگشت محسوب میشود که می تواند ۳ اثر انگشت را در حافظه خود ثبت کند. در صورت ثبت این سه اثر انگشت داده های آن در بخشی با نام Secure Element ذخیره شده و امکان دستکاری آن نیز وجود ندارد. پس از آن در زمان پرداخت تنها کاربر باید انگشت خود را روی کارت قرار دهد. بدین ترتیب هویت او تایید شده و دیگر به رمز نیز نیاز نخواهد بود.
این تراشه امکان استفاده در تمامی کارت های عابر را دارد و می تواند بصورت بی سیم از دستگاه های کارت خوان انرژی خود را تامین کند. در واقع سامسونگ در این حسگر اثرانگشت سه فناوری Secure Element، احراز هویت و شناسایی اثر انگشت را با یکدیگر ترکیب کرده است.
طبق اعلام سامسونگ داده های مربوط به اثرانگشت تنها در این تراشه ذخیره شده و در جای دیگر مانند فروشگاه ها منتشر نخواهد شد. همچنین به دلیل انجام تمامی پردازش ها درون این تراشه دیگر نیازی به انتقال اطلاعات نخواهد بود. با استفاده از این تراشه سواستفاده از کارت های بانکی به صفر می رسد. همچنین امکان استفاده از اثرانگشت های جعلی نیز برای آن وجود ندارد. افرادی که در به خاطر سپردن رمز کارت با مشکل مواجه هستند می توانند با استفاده از این کارت پرداخت های خود را ایمن تر و سریع تر انجام دهند. احتمالا سامسونگ به جای تولید کارت های بانکی تراشه خود را به دیگر شرکت ها مانند ویزا و مستر کارت میفروشد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster