مطالعه جدید دانشمندان همراه با شناسایی نوع جدیدی از آزمایش خون بود که می تواند بیش از ۵۰ نوع سرطان را تشخیص دهد. سرعت بالا در تشخیص سرطان می تواند اقدام برای درمان را نیز تسریع کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق گزارش منتشر شده توسط کارازمایی سرویس سلامت ملی بریتانیا […]
مطالعه جدید دانشمندان همراه با شناسایی نوع جدیدی از آزمایش خون بود که می تواند بیش از ۵۰ نوع سرطان را تشخیص دهد. سرعت بالا در تشخیص سرطان می تواند اقدام برای درمان را نیز تسریع کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق گزارش منتشر شده توسط کارازمایی سرویس سلامت ملی بریتانیا در بزرگترین کنفرانس سرطان جهان که در ایالات متحده برگزار شد، نوعی آزمایش خون با نام Galleri امکان شناسایی بیش از ۵۰ نوع سرطان مختلف را ایجاد کرده است.
شیوه این آزمایش خون در شناسایی سرطان تشخیص تکه های DNA تومور در خون است که حتی امکان شناسایی محل قرارگیری تومور را نیز دارد.
برای آزمایش این روش از ۵۴۶۱ نفر که مشکوک به سرطان بودند استفاده شد. آزمایش خون این افراد توانست وجود سرطان را در دو سوم این افراد به خوبی تشخیص دهد. همچنین دقت تشخیص در افراد مسن و آنهایی که دارای پیشرفت بیشتری در این بیماری بودند نیز بالاتر بود. این آزمایش توانستند در ۸۵ درصد موارد محل سرطان را نیز مشخص کند.
این آزمایش توسط یک شرکت آمریکایی به نام Grail ابداع شده است. به گفته محققان با وجود موفقیت در کارآزمایی بالینی این روش هنوز به تحقیقات بیشتر برای استفاده در سیستم های مراقبت بهداشتی نیاز دارد. به گفته مارک میدلتون، استاد پزشکی تجربی سرطان استفاده است روش در ابتدا برای تشخیص سریعتر سرطان است. در مرحله های بعد اهداف این آزمایش پیدا کردن محل سرطان و کاهش انتظار بیمار و همچنین کاهش آزمایش های مختلف برای تشخیص است.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster