چت بات ChatGPT که اواخر سال ۲۰۲۲ معرفی شد، سروصدای زیادی به پا کرده است و محبوبیت آن بقدری زیاد شده که تعداد کاربران فعال ماهانه آن از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشته است. این چت بات می‌تواند کارهای مختلفی انجام می‌دهد که شامل نوشتن فرمول‌های اکسل، ساخت لیست‌ پخش اسپاتیفای، کدنویسی، خلاصه‌سازی اسناد و موارد دیگر می‌شوند.
اما این پلتفرم یک قابلیت بسیار خوب دیگر نیز ارائه کرده است که کاربران مدت‌‌ها منتظر آن بودند: امکان اشتراک‌گذاری مکالمات. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند بدون نیاز به اسکرین‌شات گرفتن، مکالمات ChatGPT را با دیگران به اشتراک بگذارند.
شرکت OpenAI در واکنش به درخواست‌های زیاد کاربران قابلیت ChatGPT Shared Links را در جدیدترین نسخه ChatGPT ارائه کرده است. این قابلیت امکان اشتراک‌گذاری مکالمات ChatGPT را به راحتی فراهم می‌کند. این قابلیت فعلا برای iOS در دسترس نیست، اما کاربران می‌توانند آن را از طریق وب‌سایت امتحان کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با نحوه استفاده از این قابلیت آشنا شویم.
این قابلیت که در اواخر ماه می ۲۰۲۳ معرفی شد، ابزار جدیدی است که به کاربران اجازه اشتراک‌گذاری مکالمات ChatGPT را از طریق لینک URL می‌دهد. همه افراد، حتی کسانی که حساب ChatGPT ندارند می‌توانند به URLهای اشتراک‌گذاری شده دسترسی داشته باشند. همچنین وقتی که شما یک لینک را به اشتراک می‌گذارید، فقط خود گفتگوها را به اشتراک می‌گذارید و هیچ اطلاعات شخصی دیگری از شما به اشتراک گذاشته نخواهد شد.
پیوندهای اشتراک‌گذاری ChatGPT برای سه منظور می‌توانند استفاده شوند. مورد اول، زمانی است که می‌خواهید مکالمات ChatGPT خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. مورد دوم، زمانی است که پیوندهای اشتراک‌گذاری شده، امکان استفاده از درخواست‌های شما را برای دیگران راحت‌تر می‌کنند. و مورد سوم هنگامی است که این پیوندها به شما اجازه خواهند داد تا به سرعت به نقطه خاصی از مکالمات خود برگردید. 
پروسه ساخت پیوندهای اشتراک‌گذاری در ChatGPT بسیار آسان است. مراحل ساخت آن به‌صورت زیر است:
به پلتفرم موردنظر خود (ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن پیام رسان و …) بروید و پیوند کپی‌شده را پیست کنید. همه کسانی که این لینک را داشته باشند می‌توانند به مکالمات ChatGPT شما دسترسی داشته باشند. البته پیام‌هایی که آن‌ها می‌توانند ببینند محدود به پیام‌هایی خواهد بود که قبل از ایجاد پیوند اشتراک‌گذاری ارسال شده‌اند. برای اشتراک‌گذاری یک کپی به‌روزرسانی شده از این مکالمات، مراحل زیر را طی کنید:
اگر لینک اشتراک‌گذاری ChatGPT را دریافت کرده‌اید می‌توانید به روش زیر از آن استفاده کنید:
درخواست‌هایی که شما به رشته اضافه می‌کنید، برای سازنده اصلی لینک اشتراک‌گذاری قابل رویت نخواهند بود. اگر می‌خواهید آن‌ها هم این درخواست‌های جدید را ببینند، باید یک پیوند اشتراک‌گذاری ایجاد کنید و آن را به اشتراک بگذارید.
راه‌های مختلفی برای حذف پیوند اشتراک‌گذاری ChatGPT وجود دارد. یکی از آن‌ها حذف لینک از طریق تنظیمات Share Link مکالمه است. روش کار به این صورت است:
شما همچنین می‌توانید با حذف خود مکالمه، لینک اشتراک‌گذاری را حذف کنید. برای این کار:
همچنین زمانیکه اکانت ChatGPT خود را حذف می‌کنید، لینک‌های اشتراک‌گذاری حذف خواهند شد. برای حذف اکانت ChatGPT خود مراحل زیر را طی کنید:
پس از حذف  لینک اشتراک‌گذاری، کسانی که قبلا به این پیوند دسترسی داشتند دیگر به آن دسترسی نخواهند داشت. با این حال، اگر آن‌ها مکالمه را در اکانت ChatGPT خود ادامه دهند، رشته چت آن‌ها تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت و آن‌ها کماکان می‌توانند از لیست چت خود به مکالمه مذکور دسترسی پیدا کنند.
منبع: Slashgear
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster