یک مهندس ارشد تیم پشتیبانی از بالگرد نبوغ گفته است این بالگرد در ششمین روز سکوت خود قرار دارد و این سکوت باعث نگرانی اعضای تیم شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیم پشتیبانی بالگرد نبوغ اعلام کردند این بالگرد ۶ روز از ماه آوریل را در سکوت گذرانده و نگرانی […]
یک مهندس ارشد تیم پشتیبانی از بالگرد نبوغ گفته است این بالگرد در ششمین روز سکوت خود قرار دارد و این سکوت باعث نگرانی اعضای تیم شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تیم پشتیبانی بالگرد نبوغ اعلام کردند این بالگرد ۶ روز از ماه آوریل را در سکوت گذرانده و نگرانی های این تیم از دو ماه پیش اغاز شده است.
تراویس براون، مهندس ارشد در پروژه نبوغ در توییت خود اعلام کرد نبوغ ۶ روز اول آوریل را در سکوت گذراند. از زمان آغاز زمستان در دهانه جیزرو این بالگرد در حالت زنده ماندن در شب قرار داشت.
قرارگیری در این حالت بیداری نبوغ در روز را در حالتی تردید آمیز قرار می داد. همین موضوع برنامه ریزی آن را سخت کرده بود. به گفته این کارمند آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا تاکنون طی ۷۰۰ روز مریخی که کنترل بالگرد در اختیار تیم پشتیبانی قرار داشت یک بار هم خاموشی کامل رادیویی رخ نداده بود.
خاموشی نبوغ در ۶ روز اول در ماه آوریل انجام شده بود. در آن زمان سیگنالی در طول پنجره بیداری مشاهده شده بود. مشاهده این سیگنال و زنده بودن بالگرذ باعث آرامش گروه پشتیبانی شده بود.
براون در توییت خود می گوید به زودی تابستان به دهانه جیزرو می رسد و امکان مشکل ارتباطی نیز بیش از تغییر فصل وجود دارد. گرد و غبار موجود روی پنل خورشیدی نبوغ می تواند وضعیت این بالگرد را در همین حالت نگه دارد. بنابراین آینده پرمخاطره این بالگرد ادامه دارد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster