دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
طبق گزارش مربوط به توزیع نسخه‌های مختلف اندروید، اندروید 11 با سهم 23.1 درصدی، بالاترین سهم را در بازار دارد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
طبق جدیدترین اطلاعاتی که از سوی گوگل منتشر شده است، اندروید 13 حالا روی نزدیک به 15 درصد دستگاه‌های اندرویدی فعال در سراسر جهان نصب شده است؛ بااین‌حال همچنان اندروید 11 بیشترین کاربر را دارد.
گوگل به‌طور دوره‌ای اطلاعات مربوط به دستگاه‌های اندرویدی را جمع‌آوری می‌کند تا سیستم‌عامل نصب‌شده روی آن‌ها را مشخص کند. به‌طور دقیق‌تر، گوگل این دیتاها را در بازه‌ای 7 روزه از دستگاه‌های متصل به گوگل پلی جمع‌آوری می‌کند و از طریق اندروید استودیو در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.
براساس اطلاعات گوگل، می‌توان به این موضوع پی برد که چه تعداد از دستگاه‌های اندرویدی یک نسخه خاص از این سیستم‌عامل موبایل را اجرا می‌کنند. این آمار می‌تواند برای انتخاب پایین‌ترین نسخه اندروید برای پشتیبانی از اپلیکیشن‌ها مفید باشد.
گوگل در سال‌های اخیر آمار مربوط به نسخه‌های مختلف اندروید را کمتر از گذشته به‌روزرسانی می‌کند؛ بااین‌حال تا به اینجای 2023، سه آمار مختلف از ماه‌های ژانویه، آوریل و حالا ژوئن منتشر شده‌؛ آمار اخیر در تاریخ 30 مه 2023 به‌روزرسانی شده است.
با توجه به فاصله کمی که بین گزارش‌های ماه آوریل و ژوئن وجود دارد، سهم نسخه‌های مختلف اندروید تغییرات زیادی نکرده؛ بااین‌حال سهم اندروید 13 از 12.1 درصد به 14.7 درصد افزایش یافته است.
با وجود افزایش سهم اندروید 13، سهم اندروید 10 تا 12 کاهش یافته. با وجود این کاهش، اندروید 11 بیشترین سهم را میان نسخه‌های مختلف اندروید دارد و سهم آن به 23.1 درصد می‌رسد.
تنها نسخه قدیمی اندروید که در فاصله ماه‌های آوریل تا ژوئیه با رشد همراه بوده، اندروید اوریو است. سهم این سیستم‌عامل از 6.7 درصد گزارش قبلی به 8.3 درصد افزایش یافته؛ البته همچنان از 9.5 درصد گزارش ماه ژانویه کمتر است. درحال‌حاضر نمی‌دانیم چه دلیلی باعث افزایش سهم مجدد این سیستم‌عامل شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster