اینتل امروز در خبری اعلام کرد که رویداد Innovation 2023 خود را در تاریخ ۱۹ سپتامبر (۲۸ شهریور) برگزار خواهد کرد. در این رویداد، اینتل از محصولات جدید خود رونمایی خواهد کرد و اطلاعاتی را در خصوص محصولات نسل بعدی خود به اشتراک خواهد گذاشت.
در رویداد Innovation 2022، پت گلسینگر (Pat Gelsinger)، مدیرعامل اینتل، از کارت‌های گرافیک سری آرک (Arc)، سرویس‌های IFS و تراشه‌ی ۶ گیگاهرتزی Core i9-13900KS رونمایی کرد. از این رو انتظار می‌رود که در رویداد سال جاری نیز شاهد افشای اطلاعات تازه‌ای در خصوص تراشه‌ی های نسل ۱۴ میتیور لیک (Meteor Lake) این شرکت باشیم. گفته می‌ود این تراشه‌ها دارای هسته‌های جدید، VPU جدید و همچنین گرافیک مجتمع آرک الکمیست بوده و برای اولین بار از معماری چندکاشی x86 بهره می‌برند.
علاوه بر تراشه‌های میتیور لیک، احتمالاً اینتل در رویداد یادشده از تراشه‌ی ریفرش نسل ۱۴ رپتور لیک (Raptor Lake) برای پلتفرم دسکتاپ نیز رونمایی خواهد کرد که از فرکانس بالاتری بهره می‌برند. این تراشه‌ها با مادربردهای سری ۶۰۰ و ۷۰۰ سازگار بوده و آخرین سری از تراشه‌های LGA 1700/1800 خواهند بود.
در نهایت، انتظار می‌رود که اینتل اطلاعاتی را در خصوص نسل جدید کارت‌های گرافیک سری آرک نیز به اشتراک بگذارد. گفته می‌شود که این شرکت در حال حاضر کارت‌های ریفرش سری آرک الکمیست پلاس را در دست ساخت دارد و پس از عرضه‌ی آن‌ها روی ساخت کارت‌های رده‌بالای بتل میج (Battlemage) و عرضه‌ی آن‌ها در سال ۲۰۲۴ تمرکز خواهد کرد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که این شرکت در رویداد Innovation 2023 از نقشه راه خود برای سال‌های آینده رونمایی کند.
منبع: Wccftech
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster