دستکش های جدید شرکت هلندی می تواند به کاربران کمک کند تا اشیای مربوط به واقعیت مجازی را لمس کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت فناوری هلندی به نام سنس گلاو اخیرا نسخه جدیدی از یک دستکش هوشمند با بازخورد لمسی ارائه کرده که نوا ۲ نام دارد. این دستکش […]
دستکش های جدید شرکت هلندی می تواند به کاربران کمک کند تا اشیای مربوط به واقعیت مجازی را لمس کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک شرکت فناوری هلندی به نام سنس گلاو اخیرا نسخه جدیدی از یک دستکش هوشمند با بازخورد لمسی ارائه کرده که نوا ۲ نام دارد. این دستکش به نوبه خود می تواند در کف دست بازخورد ارائه کند.
دستکش لمسی جدید کاربران را قادر می سازد تا در جهان مجازی به طور واقع بستانه اشیا را لمس کنند. همچنین امکان در دست گرفتن اشیا مانند اشیای واقعی، فشردن و لمس آنها وجود دارد.
نسخه قبلی این دستکش با نام نوآ در سال ۲۰۲۱ عرضه شده بود و کاربران با کمک آن می توانستند برنامه های واقعیت مجازی از جمله بافت و شکل اشیا را لمس کنند. این دستکش توانست با برخی ویژگی های خاص مانند بازخورد ارتعاشی، عملکرد و طراحی جمع و جور در بین کاربران واقعیت مجازی جاذباز کند. این شرکت در نسخه دوم این دستکش تلاش کرد تا این تعامل را گسترده تر کند.
نوآ ۲ با کمک قابلیت های خود امکان تعامل دو یا چند نفر را در فضای مجازی ممکن می کند. به لطف بازخورد تماسی فعال نوآ ۲ طراحی شبیه سازی احساس در دست کاربر انجام میشود. به عنوان مثال زمانی که با یک همکار در مکانی دیگر دست می دهید با کمک این دستکش فشرده شدن دست توسط طرف مقابل را احساس خواهید کرد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster