مطالعه‌ای مستقل که تحت حمایت اپل قرار گرفته است ادعا می‌کند مجموع فروش اپ استور (فروشگاه آنلاین اپلیکیشن در دستگاه‌های اپل) در سال گذشته‌ی میلادی به‌طور تخمینی ۱٫۱ تریلیون دلار بوده است. اپل برای افزایش توجهات به اپ استور، جزئیات این مطالعه را در وب‌سایت رسمی‌اش منتشر کرد.
بالغ‌بر ۹۱۰ میلیارد دلار از عدد تخمینی ۱٫۱ تریلیون دلاری به فروش خدمات و کالاهای فیزیکی که در خارج از اپ استور اتفاق افتاده‌اند ارتباط دارد. ۱۰۹ میلیارد دلار به تبلیغات درون برنامه‌ای مربوط است و ۱۰۴ میلیارد دلار ازطریق خدمات و کالاهای دیجیتالی به دست آمده است.
عدد تخمینی ۱٫۱ تریلیون دلاری به مجموع فروش تمامی کسب‌وکارها (از کسب‌و‌کارهای بزرگ تا کوچک) مربوط است و فروش خدمات و کالاهای فیزیکی را نیز در بر می‌گیرد. اپل برای خدمات و کالاهای فیزیکی هیچ کمیسیونی دریافت نمی‌کند.
اپل برای تمامی خریدهای درون‌برنامه‌ای و طرح‌های اشتراکی داخل اپ استور ۱۵ تا ۳۰ درصد کمیسیون کسب می‌کند؛ با این‌حال زمانی که کاربر ازطریق دستگاه‌های این شرکت کارهایی نظیر خرید آنلاین مواد غذایی یا پرداخت هزینه‌ی اوبر را انجام می‌دهد، هیچ پولی به اپل نمی‌رسد.
گزارش جدید نشان می‌دهد درآمد حاصل از فروش خدمات در اپ استور رشد سالانه‌ی ۲۹ درصدی را تجربه کرده است. بیشترین رشد به سرویس‌های مسافرتی و تاکسی اینترنتی ارتباط دارد.
اپ استور در سال‌های اخیر رشد باثباتی تجربه کرده است. درآمد این فروشگاه از ۶۴۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ به ۸۶۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ رسید.
مؤسسه‌ی تحقیقاتی Analysis Group می‌گوید اپ استور راهکارهای متنوعی را برای درآمدزایی ایجاد کرده و کسب درآمد مستقیم از اپلیکیشن بخش کوچکی از این کسب‌و‌کار بزرگ را تشکیل می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند ازطریق محتواهای تبلیغاتی و فروش خدمات و کالاها در خارج از اپ استور نیز درآمد بسیار خوبی به جیب بزنند.
Analysis Group می‌گوید اپ استور اپل «پلتفرمی قابل‌اعتماد» برای کسب‌و‌کارها است و اپل سیاست‌های فراوانی به کار گرفته تا اعتماد کاربران را افزایش دهد و از کلاه‌برداری جلوگیری کند.
در ۱۵ سالی که از بنیان‌گذاری اپ استور می‌گذرد، توسعه‌دهندگان مجموعا ۳۲۰ میلیارد دلار مستقیماً از این فروشگاه آنلاین درآمد کسب کرده‌اند. اپ استور هم‌اکنون در مقایسه‌ با پایان سال ۲۰۰۸ دارای ۱۲۳ برابر اپلیکیشن بیشتر است و تعداد دانلود اپلیکیشن‌ها از زمان آغازبه‌کار اپ استور تاکنون مرز ۳۷۰ میلیارد بار را رد می‌کند.
این دومین بار در یک ماه اخیر است که اپل گزارش مؤسسه‌ی Analysis Group را در وب‌سایتش منتشر می‌کند. گزارش قبلی روی مزایای اپ استور برای کسب‌و‌کارهای کوچک تمرکز داشت.
خانواده ما

source

توسط digitalwebmaster