دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
درحالی‌که لایحه واردات خودروهای دست دوم خارجی همچنان در سازوکار تدوین است، این خودرو مجوز ورود از مناطق آزاد را دریافت کرده‌اند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
واردات خودروهای کارکرده یکی از مسائل خبرساز چندماه اخیر کشور بوده است. درحالی‌که لایحه واردات خودروهای دست دوم خارجی همچنان در سازوکار تدوین است، این خودرو مجوز ورود از مناطق آزاد را دریافت کرده‌اند.
بنابر اطلاعیه‌ سامانه جامع تجارت، امکان واردات به سرزمین اصلی برای کالاهای واردشده به مناطق آزاد و ویژه قبل از تاریخ 1397/01/01 میسر شده است. بنابراین خودروهای کارکرده این مناطق که مدل سال 1396 یا قبل هستند، امکان واردات به سرزمین اصلی و فروش در بازار را خواهند داشت.
بنابراین مالکان خودروهای خارجی در مناطق آزاد می‌توانند بدون انتقال ارز، این خودروها را به بازار داخلی منتقل کنند. البته ثبت سفارش از این محل تأمین ارز به منظور بررسی صحت زمان ورود کالا به منطقه نیازمند اخذ مجوز از «دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» است. در اطلاعیه سامانه جامع تجارت محدودیتی در مورد واردات خودروهای کارکرده از مناطق آزاد ذکر نشده است.
بنابر اطلاعیه سامانه جامع تجارت، واردات خودروهای کارکرده خارجی با مدل 2018 یا قبل از آن از مبدأ مناطق آزاد به عرضه در داخل کشور امکان‌پذیر است. این خودروها شامل طیف گوناگونی از انواع مدل‌های اتومبیل می‌شوند که در این بخش به برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت. این قانون محدودیتی را در مورد مدل خودرو، کشور سازنده آن یا حجم موتور اعلام نکرده است. از این رو در بررسی خودروهای یادشده، تمامی برندهای ممکن را مدنظر قرار خواهیم داد. جزئیات بیشتر این دستورالعمل همچون تعرفه واردات خودروهای کارکرده از مناطق آزاد به سرزمین اصلی هنوز اعلام نشده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster