دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
با حضور هم‌زمان 17 نفر از مأموریت‌های مختلف، حالا رکورد بیشترین تعداد فضانوردان در مدار کره زمین شکسته شده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مجموع تعداد انسان‌هایی که درحال‌حاضر در مدار کره زمین حضور دارند، برای اولین‌بار در تاریخ به 17 نفر رسیده است. اگرچه بخشی از این افراد به‌زودی به سیاره ما برمی‌گردند، اما با افزایش فعالیت‌های فضایی حالا باید بیشتر از قبل منتظر شکسته‌شدن این رکوردها باشیم.
به گزارش Space.com، چین ساعت 05:01 بامداد سه‌شنبه به وقت ایران سه فضانورد را در مأموریت «شنژو 16» به فضا فرستاد تا جایگزین فضانوردان حاضر در این ایستگاه فضایی این کشور شوند. حالا مجموع تعداد افرادی که در مأموریت‌های گوناگون به فضا رفته‌اند، به 17 نفر رسیده است.
این افراد شامل 3 فضانورد مأموریت «شنژو 16» و 3 فضانورد مأموریت «شنژو 15» در ایستگاه فضایی چین، به اضافه 7 فضانورد مأموریت «اکسپدیشن 69» هستند که در کنار 4 فضانورد مأموریت «اکسیوم 2» در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند.
فضانوردان مأموریت شنژو 16 از ماه نوامبر سال 2022 در فضا حضور داشته‌اند و به‌زودی به زمین برمی‌گردند. از طرف دیگر، فضانوردان مأموریت اکسیوم 2 هم امروز سفر بازگشت خود به خانه را آغاز می‌کنند. بنابراین مجموع تعداد این فضانوردان خیلی زود دوباره کاهش پیدا می‌کند.
این رکورد آخرین‌بار در ماه سپتامبر 2021 شکسته شده بود؛ زمانی که پس از پرتاب مأموریت Inspiration4 به‌طور هم‌زمان 14 نفر در مدار زمین حضور داشتند. رکورد امروز همچنین با ورود ششصدمین انسان به مدار زمین در طول تاریخ همراه شده است.
بشر از دهه 2000 میلادی تلاش کرده تا به‌طور مداوم در فضا حضور داشته باشد و ایستگاه فضایی بین‌المللی هم به دستیابی به این هدف کمک کرده است. حالا چین هم که از این ایستگاه بین‌المللی بیرون مانده بود، از طریق ایستگاه خودش، یعنی تیانگونگ، هدف مشابهی را دنبال می‌کند.
با توجه به اینکه پای شرکت‌های خصوصی هم به فضا باز شده است، احتمالاً خیلی زود افراد بسیار بیشتری می‌توانند به مدار بروند و اقامت کوتاهی را در فضا تجربه کنند. درنتیجه باید منتظر شکسته‌شدن مجدد این رکورد باشیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster