دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تست‌هایی تصادف مؤسسات ایمنی در سراسر جهان به‌مرور سخت‌گیرانه‌تر می‌شوند تا خودروسازان ناچار شوند محصولاتی ایمن‌تر از گذشته تولید کنند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
تست‌های تصادف مؤسسات ایمنی در سراسر جهان به‌مرور سخت‌گیرانه‌تر می‌شوند تا خودروسازان ناچار شوند محصولاتی ایمن‌تر از گذشته تولید کنند. سختگیرانه‌ترشدن تست‌های تصادف نقاط آسیب‌پذیر خودروها را مشخص می‌کند. بنابر نتیجه‌ تست‌های تصادف جدید مؤسسه آمریکایی IIHS، ردیف عقب خودروهای کوچک محلی ناایمن برای سرنشینان به‌حساب می‌آید.
در جریان تست‌های تصادف جدید مؤسسه IIHS، یک آدمک در ابعاد کودک روی صندلی‌های ردیف عقب خودرو قرار داده می‌شود. بنابراین اکنون علاوه بر دو سرنشین بزرگسال ردیف جلو، یک سرنشین خردسال نیز در ردیف عقب خودرو قرار می‌گیرد. بسیاری از خودروهای کوچک بازار در جریان تست تصادف و حفظ ایمنی این سرنشین شکست خوردند. بنابراین در خودروهای کوچک به ایمنی صندلی‌های عقب به‌اندازه صندلی‌های جلو توجه نشده است.
این نخستین‌باری نیست که به‌روزرسانی تست‌های تصادف باعث می‌شود تا برخی خودروها امتیازات ایمنی خود را از دست بدهند. پیش از این بسیاری از محصولات برندهای معتبر همچون ولوو، تویوتا و هوندا در به‌روزرسانی‌ تست‌های تصادف با حذف ستاره‌های ایمنی روبه‌رو شده بودند. اکنون این مسئله به خودروهای کوچک نیز رسیده است.
تاکنون پنج دستگاه از خودروهای کوچک معروف نقص‌هایی را در حفاظت از سرنشینان صندلی عقب داشته‌اند. این خودروها شامل هوندا سیویک، تویوتا کرولا، کیا فورته (کیا سراتو)، نیسان سنترا و سوبارو کراس‌ترک هستند. از بین این پنج خودرو، تویوتا کرولا و هوندا سیویک عملکرد بهتری در مقایسه با سایر مدل‌ها به نمایش گذاشتند.
بااین‌حال یک مشکل در تمامی خودروهای کوچک وجود دارد. طبق گزارش‌های این آزمایش، سرنشین ردیف عقب از زیر کمربند ایمنی به پایین لیز می‌خورد. بنابراین شکم سرنشین در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌گیرد. سه خودروی دیگر این آزمایش علاوه بر مشکل لیزخوردن از زیر کمربند ایمنی، به‌هیچ‌وجه محافظت قابل‌قبولی را از سرنشین ردیف عقب به نمایش نگذاشتند.
خودروهای کوچک کیا، نیسان و سوبارو همگی در تست ایمنی صندلی عقب شکست خوردند. در مورد کیا فورته و نیسان سنترا، آزمایش‌کنندگان به هر دو خودرو بدترین امتیاز را برای آسیب سر و گردن برای سرنشینان صندلی عقب دادند. علاوه‌براین، هر دو اتومبیل فقط امتیازات حداقلی را برای صدمات قفسه سینه به‌دست آوردند.
در این میان، سوبارو کراس‌ترک مشکلی برعکس داشت. به‌دلیل داشتن صندلی‌های عقب بلندتر، برای آسیب‌های سر و گردن امتیاز حداقلی را کسب کرد. بااین‌حال، برای محافظت از قفسه سینه عملکرد جالبی نداشت و بدترین امتیاز ممکن را کسب کرد. علی‌رغم مشکلات کمربند ایمنی در همه خودروهای کوچک، تست‌های ایمنی صندلی عقب هوندا سیویک و تویوتا کرولا امتیازات بالایی را برای پیشگیری از آسیب کلی نشان دادند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster