رادنی بروکس، متخصص هوش مصنوعی در مورد مدل های زبانی بزرگ گفته است آنها تنها قادر به وانمود کردن عملکردی مشابه انسان هستند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رادنی بروکس، محقق رباتیک و متخصص هوش مصنوعی می گوید در حال حاضر بیش از اندازه مدل های زبانی بزرگ و چت بات های […]
رادنی بروکس، متخصص هوش مصنوعی در مورد مدل های زبانی بزرگ گفته است آنها تنها قادر به وانمود کردن عملکردی مشابه انسان هستند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رادنی بروکس، محقق رباتیک و متخصص هوش مصنوعی می گوید در حال حاضر بیش از اندازه مدل های زبانی بزرگ و چت بات های هوش مصنوعی دست بالا گرفته شده اند.
این متخصص هوش مصنوعی در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد ابزارهای جدید بسیار احمقانه تر از تصور ما هستند. البته نباید توانایی های آنها برای رقابت با انسان ها را نادیده بگیریم.
بروکس در این مصاحبه این سوال را مطرح کرد که آیا هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به هوش مصنوعی عمومی است و می تواند به سطح فکری مانند انسان برسد یا خیر.
طبق گزارش منتشر شده توسط فیوچریسم، بروکس در این مصاحبه نظراتی را ارائه کرد که نشان دهنده محدودیت های هوش مصنوعی است. وی با اعلام اینکه ترکیب خروجی این چت بات ها چقدر آسان تولید میشود گفت طراحی آنها به گونه ای است تا شباهت زیادی به انسان داشته باشند.
بروکسل در این مصاحبه گفت امکان قضاوت در مورد توانایی های انسان از طریق مشاهده عملکرد آن در انجام کارها وجود دارد. اما در مورد سیستم های هوش مصنوعی این تعمیم عملکرد وجود ندارد.‌ بدین ترتیب اگرچه مدل های زبانی بزرگ می توانند استدلال های منطقی ارائه کنند اما در حقیقت این طور نیست.
به اعتقاد این متخصص هوش مصنوعی در آینده ممکن است مدلهای زبانی بزرگ به سطح عملکرد بالایی برسند اما هرگز به هوش عمومی مصنوعی دست پیدا نخواهیم کرد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی

به گفته گوگل تعداد کمی از کاربران با دسترسی به هوش مصنوعی SGE در موتور جستجو می توانند از این قابلیت در نتایج استفاده کنند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در حال حاضر تعداد کمی از کاربران در صفحه نتایج خود از قابلیت جدیدی استفاده خواهند کرد. به گفته گوگل اکنون به […]

چت بات هوش مصنوعی تیک تاک که اکنون در مرحله آزمایش قرار دارد می تواند با توجه به درخواست های کاربران ویدیوهایی را به آنها پیشنهاد دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، توسعه هوش مصنوعی تیک تاک با نام Tako اکنون در مراحل آزمایشی به سر میبرد. طبق گزارش منتشر شده توسط ورج، […]

در بروزرسانی جدید مرورگر اپرا ابزار هوش مصنوعی این شرکت با نام آریا قرار گرفته که می تواند متن و کد تولید کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپرا در گام بعدی استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی قابلیت جدیدی با نام آریا را معرفی کرد که مبتنی بر فناوری ChatGPT شرکت OpenAI […]

ادوبی امروز ابزار جدیدی را با نام Generative Fill معرفی کرد که مبتنی بر هوش مصنوعی بوده و به کاربران امکان می دهد. به سرعت و تنها با استفاده از وردی های متنی تصاویر را ویرایش کنند. ابزار معرفی شده بخشی از مجموعه Firefly خواهد بود. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و […]


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster