مدیرعامل تسلا اولین فردی بود که ایده هایپرلوپ را مطرح کرد. تاکنون نیز شرکت ها و دانشگاه های زیادی نیز روی این طرح کار کرده اند. با این وجود هنوز کسی این ایده را مورد بهره برداری قرار نداده است. اما اکنون چین اعلام کرد قصد دارد اولین هایپرلوپ جهان را تا سال ۲۰۳۵ راه […]
مدیرعامل تسلا اولین فردی بود که ایده هایپرلوپ را مطرح کرد. تاکنون نیز شرکت ها و دانشگاه های زیادی نیز روی این طرح کار کرده اند. با این وجود هنوز کسی این ایده را مورد بهره برداری قرار نداده است. اما اکنون چین اعلام کرد قصد دارد اولین هایپرلوپ جهان را تا سال ۲۰۳۵ راه اندازی کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تاکنون روش های مختلفی برای افزایش سرعت حمل و نقل مورد استفاده قرار گرفته است. مرحله بعدی در این مسیر استفاده از فناوری هایپرلوپ است. این سیستم با سرعت بسیار بالا در حمل و نقل می تواند تغییرات شگرفی در این مسیر ایجاد کند. سرعت آن در لوله های خلا برای جابجایی افراد حدود ۱۲۲۰ کیلومتر بر ساعت است.
گزارش منتشر شده توسط ساوث چاینا مورنینگ پست نشان می دهد چین برای ساخت اولین هایپرلوپ جهان دو شهر شانگهای و هانگژو را انتخاب کرده است. این دو شهر در فاصله ۱۷۵ کیلومتر از یکدیگر قرار دارند و از طریق جاده حدود سه ساعت طول میکشد تا به شهر بعدی رسید. استفاده از قطار سریع‌السیر نیز این زمان را به یکساعت می رساند. اما استفاده از هایپرلوپ تنها به چند دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.
در صورتی که چین موفق به ساخت هایپرلچد بین این دو شهر شود سرعت قطار درون آن به ۱۰۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. بنابراین زمان رسیدن میان دو شهر به ۱۵ دقیقه کاهش می یابد. احتمالا زمان عملیاتی شدن این پروژه در سال ۲۰۳۵ باشد. البته پیش از آن باید زیرساخت های زیادی ساخته شود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster