ایلان ماسک برنامه‌های خود را برای تبدیل توییتر به سوپر اپلیکیشن پیش‌ می‌برد و با معرفی گزینه‌های معاملات سهام و رمزارز، اکنون بسیاری از کاربران نسبت‌ به طرح مذکور انتقاد کرده‌اند.
به گزارش فیوچریسم، توییتر برای ارائه‌ی خدمات مالی با شرکت eToro وارد همکاری شده است؛ پلتفرمی که به کاربران اجازه می‌دهد فعالیت‌هایی مثل خرید و فروش سهام، رمزارز و سایر دارایی‌های دیجیتالی را انجام دهند.
قابلیت‌های جدید توییتر برای ارائه‌ی خدمات مالی ازطریق سیستم CashTag موجود در این وب‌سایت دردسترس خواهد بود. ایلان ماسک با شروع سال ۲۰۲۳، روند توسعه‌ی این ویژگی‌ها را آغاز کرده است.
بسیاری از طرفداران ایلان ماسک به‌دلیل اقدام او برای تبدیل کردن توییتر به پلتفرمی که بتوان در آن معاملات رمزارز انجام داد به‌شدت هیجان‌زده هستند و از طرف دیگر برخی مخالفت خود را درمورد این اقدام مطرح کرده‌اند.
با توجه به مسیری که توییتر و بازار رمزارزها طی ماه‌های اخیر پیموده‌اند، نمی‌توان اقدام شبکه‌ی اجتماعی تحت مالکیت ایلان ماسک برای ارائه‌ی خدمات معامله‌ی رمزارز و سهام را عادی توصیف کرد. علاوه‌براین کلاهبرداری‌های حوزه‌ی رمزنگاری یکی از مهم‌ترین اصول توییتر بوده است و بسیاری از افراد سودجو سعی می‌کنند خود را به‌عنوان ایلان ماسک جا زده و به‌بهانه‌ی ارسال هدیه‌ی بیت کوین، از کاربران کلاهبرداری کنند.
ماسک سال گذشته و قبل‌ از خرید توییتر قول داد راهکارهایی برای مبارزه با کلاهبرداری‌های رمزارزی در این شبکه‌ی اجتماعی تدراک ببیند، اما با گذشت ماه‌ها از تصاحب توییتر، همچنان شاهد کلاهبرداری‌های فراوان هستیم و به‌نظر نمی‌رسد تغییری در این زمینه ایجاد شده باشد.
تعداد زیادی از کاربران توییتر اکنون نگران هستند که با اضافه شدن قابلیت معاملات رمزارز و سهام، کلاهبرداری‌های مرتبط با این حوزه بیش‌ از پیش در پلتفرم اجتماعی تحت مالکیت ماسک گسترده شوند.
برخی از نشریه‌ها و کاربران با انتشار پست‌های طعنه‌آمیز به اقدام توییتر برای اضافه کردن قابلیت معاملات رمزارز و عدم جلوگیری از کلاهبرداری‌های مرتبط با آن انتقاد کرده‌اند.
خانواده ما

source

توسط digitalwebmaster