دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI در جریان سخنرانی خود درباره نامه سرگشاده فعالان دنیای فناوری برای توقف هوش مصنوعی صحبت کرد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
«سم آلتمن»، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران OpenAI، در بحثی در مورد تهدیدات ناشی از هوش مصنوعی، تأیید کرد که این شرکت درحال‌حاضر روی GPT-5، جانشین مدل GPT-4 که ماه گذشته معرفی شد، کار نمی‌کند و ظاهراً قصد دارد برای چند وقت روی آن کار نکند.
در جریان سخنرانی آلتمن در رویداد MIT، از او در مورد نامه سرگشاده اخیری که توسط فعالان صنعت فناوری نوشته بود و در آن از شرکت‌هایی مانند OpenAI خواسته شده بود تا توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی «قوی‌تر از GPT-4» را متوقف کنند، سؤال شد. این نامه نگرانی‌های مربوط به سیستم‌های آینده را برجسته می‌کند، اما بسیاری از افراد صنعت از آن انتقاد کرده‌اند.
آلتمن درباره نامه گفت که بیشترین نکات فنی مربوط به توقف توسعه این سیستم‌ها در نامه نیامده است و اشاره کرد که در نسخه قبلی آن ادعا شده بود که OpenAI درحال‌حاضر GPT-5 را آموزش می‌دهد. مدیرعامل OpenAI گفت:
«ما درحال انجام این کار نیستیم و برای مدتی نخواهیم بود. بنابراین از این نظر، این ایده به‌نوعی احمقانه بوده است.»
با‌ اینکه OpenAI روی GPT-5 کار نمی‌کند، به این معنی نیست که قابلیت‌های GPT-4 را گسترش نمی‌دهد. آلتمن در این رابطه نیز گفت:
«ما همچنان درحال انجام کارهای دیگری با GPT-4 هستیم که فکر می‌کنم نگرانی‌های امنیتی که در نامه به آن‌ها اشاره نشده بود را برطرف می‌کند.»
در گزارش‌های جدیدی که درباره ChatGPT منتشر شد، گفته شده بود که این مدل حتی می‌تواند روی تصمیم‌گیری پیرامون مرگ و زندگی هم تأثیرگذار باشد. همچنین این سیستم نگرانی‌های امنیتی زیادی را به همراه داشته است، به‌عنوان مثال هفته گذشته در گزارش دیگری عنوان شده بود که یک محقق با ChatGPT بدافزار روز صفر غیرقابل‌شناسایی ساخته است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster