دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
Juice پس از هشت سال به مشتری، بزرگ‌ترین سیاره منظومه شمسی ما خواهد رسید.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
آژانس فضایی اروپا یک فضاپیما برای کاوش سیاره مشتری و سه قمر بزرگ آن به فضا پرتاب کرد. این فضاپیما که کاوشگر قمرهای یخی مشتری یا به اختصار Juice نام دارد، ساعت 15:44 دقیقه (به وقت ایران) روز جمعه با موشک آریان 5 از پایگاه فضایی گویان در نزدیکی شهر کوچک کورو به فضا پرتاب شد.
فضاپیمای Juice حدود 28 دقیقه پس از پرتاب از موشک آریان 5 جدا شد. در طول 17 روز آینده، Juice آرایه‌های خورشیدی، آنتن‌ها و سایر ابزارهای خود را به کار خواهد گرفت و پس از آن سه ماه آزمایش و آماده‌سازی ابزارها را انجام خواهد داد.
Juice پس از گذشت هشت سال به مشتری، بزرگ‌ترین سیاره منظومه شمسی ما خواهد رسید. در طول سفر طولانی خود، فضاپیما ESA هنگام پرواز در کنار زمین، ماه‌ها و زهره از برخی تیرکمان‌های گرانشی استفاده خواهد کرد.
زمانی که این فضاپیما در ژوئیه سال 2031 به مشتری برسد، حدود سه سال و نیم را صرف گردش به دور غول گازی و سه قمر آن، یعنی گانیمد، کالیستو و اروپا خواهد کرد. در پایان مأموریت، Juice تنها بر چرخش به دور گانمید تمرکز خواهد کرد و به اولین فضاپیمایی تبدیل خواهد شد که تاکنون به دور یک ماه در خارج از منظومه شمسی می‌چرخد.
گانیمد، کالیستو و اروپا جهان‌های پوشیده از یخی هستند که ممکن است شامل اقیانوس‌های زیرسطحی نیز باشند که به‌طور بالقوه برای زندگی قابل سکونت هستند.
درهمین‌حال، مأموریت اروپا کلیپر ناسا که در سال 2024 پرتاب خواهد شد، انتظار می‌رود در آوریل سال 2030 به مشتری برسد و نزدیک به 50 پرواز در مجاورت اروپا انجام خواهد داد و درنهایت به 25 کیلومتری سطح ماه برسد. این دو مأموریت با یکدیگر می‌توانند برخی از بزرگ‌ترین اسرار سیاره مشتری و قمرها آن را افشا کنند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster