دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
مسئولین NPR اعلام کرده‌اند که دیگر از توییتر برای انتشار محتوای خود استفاده نخواهند کرد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
بعد از هفته‌ها کشمکش میان رادیو عمومی ملی آمریکا (NPR) و توییتر بر سر برچسب قرارگرفته در کنار نام رسانه مذکور در این پلتفرم، مسئولین NPR اعلام کرده‌اند که دیگر از توییتر برای انتشار محتوای خود استفاده نخواهند کرد. توییتر در طی ماه‌های اخیر جنجال‌های زیادی با رسانه‌های مختلف ازجمله نیویورک تایمز را داشته است و به نظر می‌رسد این ماجراها همچنان ادامه دارد.
توییتر به‌تازگی برچسب «رسانه وابسته به دولت» را در کنار نام برخی از رسانه‌ها ازجمله نهادهای فعال در کشورهای چین و روسیه قرار داده است؛ کشورهایی که اغلب نظارت شدیدی روی رسانه‌ها دارند و معمولاً مطالب منتشرشده در رسانه‌های آن‌ها، بازتاب‌‌دهنده دیدگاه‌های حاکمیتی و غیرمستقل است. قرارگرفتن همین برچسب در کنار نام حساب کاربری رادیو عمومی ملی، خشم مسئولین این رسانه‌ را در پی داشت و آن‌ها در واکنش، انتشار توییت را از اوایل ماه جاری میلادی متوقف کردند. مسئولین BBC هم از ایلان ماسک درخواست کرده‌اند تا چنین برچسبی را از نام اکانت این رسانه حذف کند.
مسئولین NPR اذعان داشتند که این رسانه به‌صورت خصوصی و غیرانتفاعی اداره می‌شود و تیم تحریریه آن به‌طور کامل مستقل از دولت ایالات متحده است. همین دیدگاه موجب شد تا توییتر برچسب قبلی را حذف کند و برچسب جدیدی تحت عنوان «تأمین مالی توسط دولت» را در کنار نام رسانه مذکور نمایش دهد. این موضوع نیز بازخورد منفی مسئولان را در پی داشت؛ زیرا از نظر آن‌ها چنین گذاره‌ای دقیق نیست و تنها ۱ درصد از بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری رادیو عمومی ملی در سال توسط دولت آمریکا تأمین می‌شود. شایان ذکر است که شرکت «پخش عمومی ایالات متحده» در قالب کمک به ترویج محتوای مستقل، مبلغ جزئی از هزینه رسانه‌های فعال در این کشور را تأمین می‌کند و NPR نیز از این قاعده مستثنی نیست.
اکنون مدیرعامل NPR پس از چندین هفته سکوت و عدم انتشار هیچ محتوایی در حساب کاربری رسمی این رسانه، اعلام کرده است که اجازه نمی‌دهد محتوای تولیدشده توسط رادیو عمومی ملی در پلتفرمی قرار می‌گیرد که به دنبال زیر سؤال بردن اعتبار آن‌هاست و به استقلال تحریریه نهاد مذکور احترام نمی‌گذارد. به همین دلیل به نظر می‌رسد که دیگر نباید انتظار فعالیت NPR در توییتر را داشته باشیم و احتمال دارد که برخی دیگر از رسانه‌ها نیز به‌زودی اقدام مشترکی را برای نشان‌دادن مخالفت خود با سیاست‌های جدید توییتر نشان دهند.
ایلان ماسک در هفته‌های اخیر جدال‌های زیادی با رسانه‌ها داشته است؛ به‌طوری که در پاسخ به خبرنگار BBC درباره احتمال پخش اطلاعات نادرست و شایعات در توییتر به دلیل حذف تیک آبی حساب‌های کاربری و اعطای آن‌ها به اکانت‌های پولی، اعلام کرده بود که این خود رسانه‌ها هستند که به پخش اطلاعات غلط دامن می‌زنند و نمی‌خواهند نقش خود را قبول کنند. همچنین نشریه مطرح نیویورک تایمز که اعلام کرده بود حاضر به پرداخت مبلغ ۱۰۰۰ دلار در ماه برای دریافت تیک آبی سازمانی نیست، شاهد حذف تیک آبی رایگان خود بود؛ درحالی‌که این اتفاق برای هیچ حساب کاربری دیگری تاکنون صورت نگرفته است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster