دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اولین فضانوردان ناسا قبل از انتخاب برای این شغل خلبانان آزمایشی نظامی بودند و تمام موارد لازم برای انجام چنین مأموریت‌های پرخطری را داشتند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۹ آوریل ۱۹۵۹، ناسا اولین گروه از فضانوردان خود را معرفی کرد. این گروه با نام مرکوری-۷ شناخته می‌شود.
اولین فضانوردان ناسا قبل از انتخاب برای این شغل خلبانان آزمایشی نظامی بودند و تمام موارد لازم برای انجام چنین مأموریت‌های پرخطری را داشتند.
سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده اولین فضانوردان آمریکایی را در مطبوعات معرفی کرد که اسامی آن به شرح زیر بود:
اسکات کارپتنر، گوردون کوپر، جان گلن، گاس گریسوم، والی شیرا، آلن شپارد و دونالد شلایتون.
ناسا برنامه‌ریزی کرده‌ بود که پروازهای مداری سرنشین‌دار را در سال ۱۹۶۱ آغاز کند.
ناسا از بین پرونده‌ی ۵۰۵ خلبان نظامی، ۱۱۰ داوطلب را انتخاب کرد و با اعمال آزمون‌های کتبی، مصاحبه و بررسی سوابق پزشکی تعداد آن‌ها به ۳۶ نفر کاهش پیدا کرد.
با حذف ۵ نفر دیگر، ۳۱ خلبان فرآیند یادگیری و آزمایشات را آغاز کردند. آن‌ها به مدت چند روز در معرض آزمایش‌ها و فشارهای متفاوتی قرار گرفتند‌. قرار بود شش نفر از افراد به‌عنوان فضانورد انتخاب و معرفی شوند، اما هفت خلبان بسیار خوب عمل کردند و کمیته ناچاراً هر هفت نفر را انتخاب کرد.
فضانوردان پس از معرفی به‌عنوان مرکوری-۷ شهرت بسیاری به‌دست آوردند. با این وجود اکثر آن‌ها نتوانستند توسط فضاپیمای مرکوری پرواز کنند و موانع مرکوری بسیار زیاد بود.
از بین این ۷ فضانورد، آلن شپارد اولین آمریکایی بود که در سال ۱۹۶۱ پروازی زیر مداری انجام داد و پس از آن در سال ۱۹۶۲، جان گلن اولین آمریکایی بود که به‌دور زمین می‌چرخید. پس از آن، اسکات کارپنتر، والی شیرا و گوردون کوپر همگی با موفقیت مدار را دور زدند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster