سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌ های ملی آمریکا (NHTSA) در حال بررسی دو مورد شکایت در رابطه با عمل نکردن کمربند ایمنی در خودروهای مدل X تسلا است. به گفته این سازمان، دو شکایت از تسلا در همین رابطه ثبت شده است و رانندگان ادعا کرده‌اند که کمربند خودرویشان در حین رانندگی جدا شده است.
به گفته رانندگان شاکی، این اتفاق در خودروهای مدل ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ تسلا مدل X افتاده است و ظاهرا هر دو خودرو اتصال کمربند محکمی نداشته‌اند.
سازمان NHTSA از ۲۴ مارس تحقیقات خود را شروع کرده است و می‌گوید که احتمالا حدود ۵۰۰۰ خودروی مدل X دچار این مشکل هستند. به گفته این سازمان، کمربندها احتمالا در موقع مونتاژ، خوب در محل خود چفت نشده‌اند و به محض وارد شدن نیروی اضافی به محل اتصال آن‌ها، از محل خود جدا شده‌اند.
تسلا سال گذشته نیز به خاطر مشکل کمربند مجبور شد حدود ۲۴ هزار دستگاه از خودروهای مدل ۳ خود را به کارخانه برگرداند. این مشکل می‌تواند خطرات جانی برای رانندگان ایجاد کند و باید به آن رسیدگی شود. خودروهای تسلا مشکلاتی دیگری نیز در بخش‌های مختلف داشته‌اند و به نظر می‌رسد که مشکل جدید کمربند صرفا با آپدیت نرم‌افزاری رفع نخواهد شد.
در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم تسلا برای رفع این مشکل چه تدابیری می‌اندیشد.
منبع: Verge
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster