چین موفق شد تا دستگاه تشخیص تراهرتز خود را در قطب جنوب آزمایش کند. در این عملیات، آزمایش های رصدی نجومی در فرکانس های تراهرتز به پایان رسید. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به گفته محققان علوم بنفش زیر نظر آکادمی علوم چین اعلام کردند دستگاه ساخته شده شامل یک دستگاه هسته […]
چین موفق شد تا دستگاه تشخیص تراهرتز خود را در قطب جنوب آزمایش کند. در این عملیات، آزمایش های رصدی نجومی در فرکانس های تراهرتز به پایان رسید.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به گفته محققان علوم بنفش زیر نظر آکادمی علوم چین اعلام کردند دستگاه ساخته شده شامل یک دستگاه هسته ای بهمراه گیرنده تراهرتز ابر رسانا، خنک کننده با دمای پایین و آنتن های کوچک با دقت بالا است.
آزمایش های این دستگاه توسط تیمی از محققان رصدخانه کوه بنفش و موسسه تحقیقات قطبی در قطب جنوب انجام شد. در این آزمایش گذر اتمسفر در فرکانس ۰.۵ تراهرتز در نقطه A اندازه گیری و سیگنال های ارسالی به مناطقی با فاصله زیاد در داخل قطب جنوب
ارسال و دریافت شد. طبق اعلام رصدخانه کوه بنفش این تحقیقات به عنوان تحقیقات پایه ای قوی در زمینه فناوری ارتباطات محسوب میشود. کشور چین در منطقه ای در قطب جنوب نمایشگاهی را از اکتبر ۲۰۲۲ آغاز کرده و در این ایستگاه ها آزمایشات مورد نظر خود را انجام میدهد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster