به گفته کارشناسان امنیت سایبری قابلیت های جدید چت بات ChatGPT به کلاهبرداران اینترنتی کمک خواهد کرد. بنابراین نیاز است تا برای مقابله با حملات جدید آماده شد و با تمهیدات گرفته شده امنیت کاربران را حفظ کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت امنیت سایبری نورتون در گزارش اخیر خود اعلام […]
به گفته کارشناسان امنیت سایبری قابلیت های جدید چت بات ChatGPT به کلاهبرداران اینترنتی کمک خواهد کرد. بنابراین نیاز است تا برای مقابله با حملات جدید آماده شد و با تمهیدات گرفته شده امنیت کاربران را حفظ کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت امنیت سایبری نورتون در گزارش اخیر خود اعلام کرد کلاهبرداران از ChatGPT به سه روش مختلف برای کلاهبرداری سواستفاده خواهند کرد. اولی خلق محتوا با استفاده از دیپ فیک است. دومی فیشینگ و سونی نیز ساخت بدافزارها یا سرعت بیشتر است.
این شرکت امنیتی در گزارش خود اضافه کرد مهاجمان با استفاده از این فناوری اطلاعات گمراه کننده و نادرست را با کیفیت بهتری تولید می کنند. بدین ترتیب می توانند بطور موثرتر به پیاده سازی حملات خود بپردازند.
چت بات ChatGPT قادر است بررسی های جعلی برای محصولات مختلف تولید کند. همچنین می تواند بررسی ها را با لحن های مختلف بنویسد. امکان استفاده از این هوش مصنوعی در حملات هدفمند مانند آزار یا زورگویی نیز وجود دارد.
به گفته این شرکت امنیتی در حال حاضر بسیاری از حملات فیشینگ توسط افرادی انجام میگیرد که تسلط آنها به زبان انگلیسی بسیار کم است. اشتباهات آنها نیز باعث میشود تا هدف آنها مشخص شود. اما با کمک این هوش مصنوعی می توان متن هایی بدون اشکال و قانع کننده تولید کرد. احتمالا در آینده شاهد افزایش آمار حملات سایبری و کلاهبرداری ها خواهیم بود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster