وجود نشتی مایع خنک کننده در دو فضاپیمای اخیر روسیه باعث شده است تا احتمال وجود نقص فنی در ساخت این فضاپیماها توسط روسیه مورد بررسی قرار بگیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فضاپیمای سایوز روسیه که حامل خدمه بود در تاریخ ۱۴ دسامبر سال ۲۰۲۲ در ایستگاه فضایی دچار مشکل فنی […]
وجود نشتی مایع خنک کننده در دو فضاپیمای اخیر روسیه باعث شده است تا احتمال وجود نقص فنی در ساخت این فضاپیماها توسط روسیه مورد بررسی قرار بگیرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فضاپیمای سایوز روسیه که حامل خدمه بود در تاریخ ۱۴ دسامبر سال ۲۰۲۲ در ایستگاه فضایی دچار مشکل فنی شده و تمام مایع خنک کننده خود را از دست داد. در آن زمان مقامات روسی علت این حادثه را برخورد ریز شهاب سنگ عنوان کردند.
اما این حادثه مجددا در تاریخ ۱۱ فوریه نیز تکرار شد. یک فضاپیمای باری رباتیک در ایستگاه فضایی دچار این مشکل شد. روسکاسموس بار دیگر این موضوع را به برخورد جسم خارجی نسبت داد.
طبق گفته جوئل مونتالبائو از ایستگاه فضایی بین المللی حوادث مشابه پشت سر هم باعث شد تا روسکاسموس فرایند ساخت فضاپیماهای خود را مورد بررسی قرار دهد. پس از حادثه اخیر روسکاسموس سایوز نشت کننده را برای حمل خدمه های حاضر در ایستگاه فضایی نامناسب دانسته و برای بازگشت آنها به زمین یک سایوز جایگزین را به ایستگاه ارسال کرد. طبق گفته مونتالبائو سایوز جدید مورد اطمینان ناسا است. سایوز جدید قرار است سه خدمه را در سپتامبر ۲۰۲۳ به زمین بازگرداند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster