استارت‌آپ سلامت روان سربرال (Cerebral) امروز اعتراف کرد که از اکتبر ۲۰۱۹ ناخواسته اطلاعات شخصی بیش از ۳.۱ میلیون کاربر خود را با متا، گوگل، تیک تاک و سایر شرکت‌های تبلیغاتی شخص ثالث به اشتراک گذاشته است. این اطلاعات شامل نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل و چندین مورد دیگر می‌شود.
به‌گفته‌ی سربرال، این اطلاعات به دلیل استفاده از پیکسل‌های ردیاب یا کدهایی که توسط متا، گوگل و تیک تاک در دسترس توسعه‌دهندگان قرار می‌گیرد، به بیرون درز پیدا کرده است. برای مثال، متا پیکسل می‌تواند داده‌هایی را در خصوص فعالیت کاربران در یک وب‌سایت یا اپلیکیشن پس از کلیک روی تبلیغات آن وب‌سایت یا اپلیکیشن جمع‌آوری کرده و یا حتی اطلاعات ثبت‌شده توسط آن‌ها در فرم‌های آنلاین را ردیابی کند.
سربرال به کاربران اطمینان داده که اطلاعات مربوط به حساب‌های بانکی آن‌ها توسط این شرکت فاش نشده و از ماه ژانویه حفره‌ی امنیتی پیکسل‌های ردیاب مذکور را پوشش داده است. از آن‌جایی که افشای اطلاعات بیماران خلاف قانون HIPAA است، تحقیقاتی در خصوص فعالیت شرکت سربرال آغاز شده است. این در حالی است که تحقیقات وب‌سایت The Markup در سال گذشته نشان داد که متا از طریق پیکسل‌های ردیاب به اطلاعات بیماران برخی از بیمارستان‌های بزرگ آمریکا نیز دسترسی داشته است.
منبع: The Verge
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster