دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
هیئت وزیران ایرانداک را تنها متولی ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام کرد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
هیئت وزیران ایرانداک را تنها متولی ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها اعلام کرد. عبارت «و هم‌تراز آن» از آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مبارزه به تقلب در تهیه آثار علمی حذف شد و بعد از این تنها مرجع قابل‌استناد این حوزه «ایرانداک» خواهد بود.
به گزارش دیجیاتو و به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، هیئت وزیران در جلسه ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۱، به پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و به استناد اصل یکصد‌وسی‌وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عبارت «و هم‌تراز آن» را از بند (۷) ماده (۱) آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مبارزه با تقلب در تهیه آثار علمی مصوبِ ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ حذف کرد. 
گفتنی است بر پایه تبصره ۹ «قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» مصوبِ ۳۱ مردادماه ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن (مصوبِ ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸ هیئت وزیران)، همه دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی باید تمام‌متن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های (پارسا) دانشجویان تحصیلات تکمیلی خود را که طبقه‌بندی ندارند، در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، همانندجویی و تمام‌متن پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های خود را ثبت کنند. 
ایرانداک برای انجام این قانون «سامانه همانندجو» را در نشانی TIK. IRANDOC. AC. IR و «سامانه ملی ثبت پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها» را در نشانی SABT. IRANDOC. AC. IR راه‌اندازی کرده و در دسترس همگان قرار داده است.
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در مهرماه ۱۳۴۷ توسط «مجید رهنما»، وزیر وقت علوم و آموزش عالی، تأسیس شد. مأموریت ایرانداک پژوهش، مدیریت دانش، آموزش، همکاری‌های پژوهشی و اطلاع‌رسانی و پشتیبانی از سیاست‌گذاری علم و فناوری تعریف شده است.
۱۴ شهریورماه امسال هم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پی حکمی، «محمد حسن‌زاده» را به سمت ریاست پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) منصوب کرد.
هرچند در گذشته هم ایرانداک مرجع رسمی همانندجویی پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها شناخته شده بود، اما مصوبه هیئت وزیران به‌طور رسمی این مرکز را آخرین و تنها مرجع اعلام کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster