شرکت تایوانی ایسر سرقت هکرها از این شرکت را تائیید کردند. به گفته این شرکت هکرها با نفوذ به یکی از سرورهای این شرکت توانستند ۱۶۰ گیگابایت اطلاعات را به سرقت ببرند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سخنگوی شرکت ایسر اعلام کرد هکرها با حمله به سرور این شرکت که در اختیار […]
شرکت تایوانی ایسر سرقت هکرها از این شرکت را تائیید کردند. به گفته این شرکت هکرها با نفوذ به یکی از سرورهای این شرکت توانستند ۱۶۰ گیگابایت اطلاعات را به سرقت ببرند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سخنگوی شرکت ایسر اعلام کرد هکرها با حمله به سرور این شرکت که در اختیار تکنسین های بخش تعمیرات قرار داشت توانستند ۱۶۰ گیگابایت اطلاعات را به سرقت ببرند. البته در این اطلاعات داده های کاربران وجود نداشت. اخیرا یک هکر با نام KernelWare ۱۶۰۰ گیگابایت از اطلاعات این شرکت را برای فروش گذاشته بود.
این هکر اعلام کرده بود فایل های به سرقت رفته شامل اسلایدهای محرمانه، دفترچه راهنمای فنی مخصوص کارکنان، باینری ها، اسناد محرمانه مربوط به محصول و فایل های ISO و رام بوده اند‌. وی اسکرین شات برخی از این اسناد را نیز منتشر کرد. همچنین این هکر اعلام کرد تنها از طریق یک واسطه اطلاعات را به فروش می رساند و آن را با ارز دیجیتال Menero معاوضه خواهد کرد. این هکر قیمتی برای این اطلاعات مشخص نکرده و قصد دارد به بالاترین قیمت پیشنهادی بفروشد.
ایسر پیش از این نیز چنین جملاتی را تجربه کرده بود. در سال ۲۰۲۱ این شرکت دچار حمله باج افزاری شد و درخواست هکرها برای این اطلاعات ۵۰ میلیون دلار بود. چند ماه بود این شرکت اعلام کرد اطلاعات در دست هکرها از سیستم خدمات این شرکت در هند به سرقت رفته بود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster