با ظهور فناوری چت بات‌های هوش مصنوعی شاهد آن هستیم که شرکت‌هایی مثل گوگل و مایکروسافت به‌دنبال ارایه مدل‌های زبانی پیشرفته‌تر هستند. 
در حالیکه گفته می‌شود گوگل بیش از محصول هوش مصنوعی در رویداد I/O 2023 عرضه خواهد کرد، این شرکت امروز خبر از معرفی یک مدل زبانی Universal Speech داد که اولین مرحله آن با موفقیت انجام شده است. این پلتفرم از ۱۰۰۰ زبان مختلف پشتیبانی خواهد کرد. ‌
گوگل چند ماه پیش گفته بود که قصد دارد یک مدل زبانی با قابلیت پشتیبانی از ۱۰۰۰ زیان رایج دنیا را ارایه کند. حالا این مدل با بیش از ۲ میلیارد پارامتر و ۲۸ میلیارد جمله و ۱۲ میلیون ساعت آموزش معرفی شده است.  
فناوری Universal Speech که هم‌اکنون در یوتیوب نیز اسفاده می‌شود قادر به پشتیبانی از تشخیص خودکار گفتگو است. این قابلیت می‌تواند به‌طور خودکار زبان‌ها را تشخیص دهد و آن‌ها را ترجمه کند. گوگل گفته است که پلتفرم جدیدش فعلا از ۱۰۰ زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند و قرار است بتدریج توسعه یابد. ظاهرا متا نیز روی پلتفرم مشابهی کار می‌کند و هنوز در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد. 
به نظر می‌رسد که یکی از اهداف توسعه چنین پلتفرم‌هایی استفاده از آن‌ها در دستگاه‌های واقعیت افزوده باشد. در هر حال، باید ببینیم گوگل چه فکرهایی در سر دارد.
منبع: TheVerge
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster