دانشمندان دانشگاه استنفورد موفق به ساخت نوعی واکسن شده‌اند که می تواند سلول های سرطانی را به سلول های ایمنی در بدن تبدیل کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نوع جدید واکسن سرطان قادر است سلول ها را برنامه ریزی مجدد کند. این واکسن که در درمان سرطان خون در موش ها […]
دانشمندان دانشگاه استنفورد موفق به ساخت نوعی واکسن شده‌اند که می تواند سلول های سرطانی را به سلول های ایمنی در بدن تبدیل کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نوع جدید واکسن سرطان قادر است سلول ها را برنامه ریزی مجدد کند. این واکسن که در درمان سرطان خون در موش ها موفق عمل کرده است نویدبخش درمان این بیماری خواهد بود.
سیستم ایمنی بدن قادر است علیه این بیماری مبارزه کرده و آن را شکست دهد. اما این بیماری از ترفندهای مختلف برای عدم شناسایی استفاده میکند. ایمنی درمانی روش جدیدی است که شامل تقویت سیستم ایمنی بدن برای انجام بهتر مبارزه است. محققان نتایج اولیه این بیماری را امیدوار کننده خواندند.
در ایمنی درمانی سلول های T از بدن بیمار گرفته شده و برنامه ریزی مجدد برای شناسایی آنتی ژن های سرطانی برنامه ریزی مجدد میشود. البته در این روش شیوه درستی برای انتخاب آنتی ژن مناسب برای هر بیمار وجود ندارد و تنها از طریق حدس و گمان انجام میشود. دانشمندان دانشگاه استفورد در روشی جدید تلاش کردند تا سلول های تی را آموزش دهند تا بتوانند امتی ژن های گسترده تری را شناسایی کنند. در این روش شانس حمله موفقیت آمیز سیستم ایمنی به سلول های سرطانی بیشتر خواهد شد. از طریق تبدیل سلول های سرطانی به ماکروفاژها امکان آموزش به سلول های تی و اینکه باید به دنبال چه چیزی باشند ، وجود دارد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster