با وجود افزایش ظرفیت باتری گوشی های هوشمند و کاهش مصرف انرژی تراشه در سالهای اخیر، باز هم این گوشی ها تنها می توانند برای یک روز شارژ نگه دارند. در صورتی که بخواهید چند روز بدون شارژ کردن از گوشی استفاده کنید باید از ایده یک کاربر گلکسی A32 استفاده کنید. به گزارش‌ سرویس […]
با وجود افزایش ظرفیت باتری گوشی های هوشمند و کاهش مصرف انرژی تراشه در سالهای اخیر، باز هم این گوشی ها تنها می توانند برای یک روز شارژ نگه دارند. در صورتی که بخواهید چند روز بدون شارژ کردن از گوشی استفاده کنید باید از ایده یک کاربر گلکسی A32 استفاده کنید.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یک کاربر A32 این گوشی را به یک باتری ۳.۰۰۰ میلی آمپر ساعتی مجهز کرده است. این کاربر که در ردیت با نام Downtown-Cranberry44 فعالیت می کند توانست با استفاده از ایده خود ظرفیت باتری گوشی پایین رده سامسونگ را افزایش دهد. این گوشی در حالت معمولی دارای یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی است که در حالت عادی تا یک روز می تواند کاربر را همراهی کند. به همین دلیل این کاربر میزان ظرفیت آن را افزایش داده است.
کاربر ردیت با اضافه کردن باتری ۳۰.۰۰۰ میلی آمپر ساعتی به گوشی خود تنها با یک بار شارژ می تواند آن را تا یک هفته مورد استفاده قرار دهد. حتی ممکن است تا دو هفته نیز قابل استفاده باشد.
ایده افزایش ظرفیت باتری در این گوشی اضافه کردن باتری های 50e سامسونگ بوده است. در نهایت یک گوشی با وزن نیم کیلوگرم ساخته شد که دارای ویژگی جالب پورت های اضافه برای شارژ دستگاه های دیگر است. در واقع این گوشی می تواند نقش یک پاور بانک را نیز بازی کند. در این گوشی پورت های USB A و USB C بهمراه پورت لایتنینگ و پورت microUSB وجود دارد.‌البته این اقدام از نظر ایمنی چندان مناسب نیست. زیرا علاوه بر وزن بالا، احتمال آتش گرفتن این باتری وجود دارد. همچنین ممکن است به دیگر قطعات داخلی گوشی نیز آسیب برساند. بنظر می رسد به جای این کار می توان یک پاور بانک بهمراه داشت.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster