دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
بازار خودرو به‌دلیل افزایش نرخ دلار دچار نوسان و تورم شده و ثبت قیمت 1میلیاردی تندر 90 و تارا اتوماتیک نتیجه همین وضعیت است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
بازار خودرو به‌دلیل افزایش نرخ دلار دچار نوسان و تورم شده است. ثبت آگهی تارا اتوماتیک و تندر ۹۰ اتوماتیک یک میلیارد تومانی در بسترهای خریدوفروش خودروهای کارکرده، نتیجه این تورم و عدم مدیریت مناسب به‌حساب می‌آید که موجب تعجب و نگرانی خریداران شده است.
تندر ۹۰ به سبب کیفیت ساخت بالا و مصرف پایین سوخت، کماکان یکی از محبوب‌ترین محصولات رنو در بازار ایران به‌حساب می‌آید. این خودرو تا پیش از اعمال تحریم‌ها و وضع قانون ممنوعیت خودرو، توسط سایپا و ایران‌خودرو به بازار کشور عرضه می‌شد، ولی حالا تنها نسخه‌های کارکرده آن هرازگاهی میان فروشندگان و خریداران معامله می‌شود.
ال ۹۰ طرفداران بسیاری دارد، ولی قیمت جدید آن در بسترهای معامله خودرو باعث تعجب خریداران شده است. چند روز پیش آگهی تندر ۹۰ یک میلیارد تومانی با ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد، این شبهه را به‌وجود آورد که چرا به‌جای خودروی نو و صفرکیلومتر، خریدار باید سرمایه خود را صرف ماشینی کند که حداقل ۵ سال از تاریخ تولید آن می‌گذرد؟!
متأسفانه هرچند به غلط، اما خودرو به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است که با افزایش بهای دلار، به‌طور جهشی گران می‌شود. خودروی نه‌چندان خوش‌چهره ولی باکیفیت فرانسوی نیز از این قاعده مستثنی نیست و ارزش آن در بازار ایران همپای ماشین‌های مدرن و صفر کیلومتر افزایش می‌یابد. ال ۹۰ یک ماشین مقاوم، کم‌مصرف و به معنی واقعی کلمه بدون دردسر است که بیشتر جنبه کاربردی داشته و مالک خودرو مگر به دلایل شخصی، تمایل چندانی برای تعویض آن ندارد. اما آیا یک میلیارد تومان قیمت مناسبی برای ال ۹۰ دست‌دوم است؟
درحال‌حاضر نسخه صفر‌کیلومتر تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک (تولید ۱۳۹۹) حدود ۱ میلیارد و ۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، اما تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک در آگهی خریدوفروش خودروهای کارکرده با قیمت تقریبی ۱ میلیارد تومان، تولید سال ۱۳۹۷ بوده که ۱۰ هزار کیلومتر کارکرد داشته است. این کارکرد چندان قابل‌ملاحظه نیست، اما دو سال طول عمر بیشتر نکته‌ای حائز اهمیت است که خریدار باید به آن توجه داشته باشد. در هر صورت، استقبال از تندر ۹۰ یک میلیارد تومانی کارکرده انتخابی است که به خریدار آن بستگی دارد.
تندر ۹۰ صفر‌کیلومتر در بازار خودرو، یک محصول مونتاژی به‌حساب می‌آید، ولی بد نیست بدانید یکی از خودروهای ملی نیز به‌تازگی به جمع ماشین‌های بالای ۱ میلیارد تومان اضافه شده است. تارا اتوماتیک به‌عنوان یک محصول کاملاً داخلی به‌تازگی با جهش ۱۲۰ میلیون تومانی، قیمت خود را به ۱ میلیارد تومان رساند!
این خودرو در هفته دوم اسفندماه حدود ۱۳ درصد نسبت به ۷ روز گذشته گران‌تر شده است و نخستین خودروی داخلی به‌حساب می‌آید که توانسته است به لیست خودروهای یک میلیارد تومانی در بازار کشور وارد شود. به‌نظر می‌رسد دنا پلاس اتوماتیک توربو، خودروی ملی بعدی است که به‌زودی به لیست یک میلیاردی‌ها ملحق می‌شود. این ماشین هم‌اینک حدود ۹۳۰ میلیون تومان قیمت دارد و با توجه به افزایش روزافزون و بی‌وقفه قیمت خودرو، بعید نیست در هفته آینده به ۱ میلیارد تومان برسد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster