دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
به عقیده این دو سناتور، خطرات زیادی در متاورس برای کاربران نوجوان وجود دارد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دو سناتور از مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا درخواست کرده‌اند تا پلتفرم Horizon Worlds را در دسترس نوجوانان جوان‌تر قرار ندهد. ماه گذشته در گزارشی گفته شده بود که غول فناوری قصد دارد به افراد 13 تا 18 ساله اجازه دهد تا از پلتفرم مجازی خود استفاده کنند و از این طریق بتواند پایگاه کاربران خود را تقویت کند. Horizon Worlds در حال حاضر فقط برای بزرگسالان در دسترس است.
«اد مارکی» و «ریچارد بلومنتال»، سناتورهای دموکرات ایالات متحده، از زاکربرگ خواسته‌اند تا برنامه‌های خود برای ارائه این برنامه به افراد زیر 18 سال را متوقف کند. به گزارش وال استریت ژورنال، آن‌ها در نامه خود نوشته‌اند:
«با توجه به سابقه شکست شرکت شما در محافظت از کودکان و نوجوانان و همچنین شواهد زیادی که از تهدید کاربران جوان در متاورس خبر می‌دهد، از شما می‌خواهیم فوراً این طرح را متوقف کنید.»
سناتورها به‌طور خاص در نامه خود به سابقه متا در حفاظت از کاربران جوان‌تر و همچنین خطرات احتمالی متاورس برای آن‌ها تأکید کرده‌اند. آن‌ها به مشکلات قبلی این شرکت مانند باگ Messenger Kids اشاره کردند که باعث می‌شد کودکان بین شش تا 12 سال محدودیت‌های سنی را دور بزنند و با افراد غریبه صحبت کنند.
این دو همچنین به گزارش‌هایی از سال 2021 که نشان می‌داد اینستاگرام برای بسیاری از نوجوانان، به‌ویژه دختران، پلتفرم مضری است نیز اشاره کردند. هرچند متا در پاسخ به این تحقیقات مدعی شد که برخی از دختران تأثیرات مثبت استفاده از اینستاگرام را احساس می‌کنند و تیم این برنامه روی مسائلی مانند قلدری و خودآزاری تلاش زیادی کرده است تا آن را به فضایی امن‌تر تبدیل کند، برنامه‌های خود برای توسعه برنامه کودکان اینستاگرام را کنار گذاشت.
گفته می‌شود تعداد کاربران فعال ماهانه Horizon Worlds تا ژانویه از مرز 200 هزار نفر عبور کرده است. با این حال، متا امیدوار است تا این تعداد تا پایان ژوئن به نیم میلیون و تا پایان سال به یک میلیون نفر افزایش پیدا کند. متا همچنین قصد دارد نسخه موبایل و وب این پلتفرم را به‌‎زودی منتشر کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster