دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
IDC در گزارش مفصل خود توضیح می‌دهد که انتظار نمی‌رود تا سال 2024 شاهد بهبود واقعی بازار موبایل باشیم.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
انتظار می‌رود فروش جهانی گوشی‌های هوشمند در سال 2023 کاهش پیدا کند. طبق پیش‌بینی ارائه شده توسط IDC، فروش بازار موبایل امسال به دلایلی از جمله تقاضای ضعیف و بهبود آرام‌تر بازار نسبت به چیزی که در ابتدا انتظار می‌رفت، 1.1 درصد کاهش خواهد یافت. همچنین پیش‌بینی شده که در سال جاری فقط 1.19 میلیارد دستگاه فروخته خواهد شد.
IDC در گزارش مفصل خود توضیح می‌دهد که انتظار نمی‌رود تا سال 2024 شاهد بهبود واقعی بازار موبایل باشیم. به گفته این شرکت، از مجموع 1.19 میلیارد دستگاهی که احتمالاً در سال جاری فروخته خواهد شد، 967.7 میلیون دستگاه اندروید و باقی آن‌ها iOS باشند. در این گزارش همچنین به رشد شبکه 5G اشاره شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 2023 62 درصد از گوشی‌های فروخته شده در سراسر جهان به این فناوری مجهز باشند. این رقم در سال 2027 به 83 درصد افزایش خواهد یافت.
از جمله نکات قابل توجه این گزارش، می‌توان به گوشی‌های تاشو اشاره کرد که گفته شده فروش این موبایل‌های خاص در سال جاری به 22 میلیون دستگاه خواهد رسید که با وجود افت بازار، 50 درصد افزایش یافته است. انتظار می‌رود با کاهش هزینه‌ها و معرفی محصولات بیشتر از سوی برندهای مختلف، این بخش به رشد خود ادامه دهد.
در ادامه گزارش IDC گفته شده که میانگین قیمت فروش گوشی‌های هوشمند از 334 دلار در سال 2019 به 415 دلار در سال 2022 افزایش یافته است، اما در سال 2023 این روند نیز نزولی خواهد بود و میانگین قیمت فروش گوشی در سال جاری میلادی 376 دلار پیش‌بینی شده است.
IDC توضیح می‌دهد:
«با افزایش هزینه‌ها و چالش‌های مداوم در تقاضای مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان در سال 2023 کاملاً محتاط هستند. در حالی که اخیرا اخبار خوبی از چین منتشر شده، اما هنوز عدم اطمینان و عدم اعتماد زیادی نسبت به بازار وجود دارد که این امر منجر به یک چشم‌انداز محتاطانه می‌شود.»
انتظار می‌رود با پایان یافتن این چالش‌های کوتاه مدت، بازار جهانی موبایل در سال 2024 دوباره به رشد خود بازگردد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster