ناسا با هدف آماده سازی فضانوردان برای سفر به مریخ یک مسابقه ۷۰ هزار دلاری برای ساخت شبیه ساز مریخ راه اندازی کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد از شبیه ساز مریخ برای آموزش فضانوردان برای مقابله با سناریوهای مختلف استفاده کند. به تازگی نیز ناسا از برگزاری […]
ناسا با هدف آماده سازی فضانوردان برای سفر به مریخ یک مسابقه ۷۰ هزار دلاری برای ساخت شبیه ساز مریخ راه اندازی کرده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا قصد دارد از شبیه ساز مریخ برای آموزش فضانوردان برای مقابله با سناریوهای مختلف استفاده کند. به تازگی نیز ناسا از برگزاری یک مسابقه برای ساخت این شبیه ساز خبر داد.
در این مسابقه شرکت کنندگان با در اختیار داشتن یک جهان دیجیتالی مشابه مریخ باید ماموریت های ویژه را طراحی کنند. این مسابقه در دو مرحله طراحی و ترسیم سناریوهای آموزشی و مرحله بعد توسعه انجام می شود. در مرحله توسعه نیز شرکت کنندگان باید قابلیت واقعیت مجازی را توسعه داده و آن سناریو را عملیاتی کنند.
پاتریک استپ، مهندس عملکرد انسانی ناسا در این باره می گوید: اجرای این فرایند و سناریوها پیش از قرارگیری فضانوردان و پژوهشگران در معرض شراره های سیاره سرخ ضروری است. در حال حاضر تعداد. شرکت کنندگان حدود ۲۳۰۰ نفر است و قرار است در پایان مبلغ ۷۰ هزار دلار به چند برنده اهدا شود. طبق برنامه ریزی های ناسا برای انجام ماموریت سرنشین دار به مریخ تا سال ۲۰۳۰، از هم اکنون برنامه های آموزشی و افزایش آمادگی خدمه آغاز شده است.
فضانوردان باید حدود ۱۰۰۰ وظیفه برنامه ریزی شده را در سیاره سرخ انجام دهند. پیچیدگی این وظایف متفاوت بوده و استفاده از فضا و شرایط مجازی برای طراحی سناریوهای آموزشی می تواند در کاهش هزینه ها موثر باشد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster