دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
پردازنده A17 احتمالاً از معماری ۳ نانومتری TSMC بهره می‌برد و تنها در آیفون 15 پرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
انتظار می‌رود که اپل طبق رویه سال‌های اخیر خود، از پردازنده A17 در آیفون 15 استفاده کند. گفته می‌شود که افزایش قدرت پردازشی در تراشه جدید اپل نسبت به نسل قبلی کاملاً محسوس خواهد بود و با مصرف انرژی بهینه‌تر، شارژدهی بهتری را هم برای محصولات این شرکت به ارمغان می‌آورد.
طبق گزارش جدیدی، اپل قصد دارد از پردازنده A17 خود در آیفون 15 پرو استفاده کند که از معماری ۳ نانومتری بهره می‌برد و همین مسئله می‌تواند تضمین‌کننده قدرت بیشتر و مصرف انرژی کمتر باشد. پیش‌بینی می‌شود که اپل برای حفظ فاصله میان رده‌های مختلف آیفون و ترغیب کاربران، نسخه‌های دیگر آیفون 15 را به این تراشه مجهز نکند و تنها آن را برای گران‌ترین مدل بکار ببرد؛ در نتیجه آیفون 15 معمولی از همان تراشه ۵ نانومتری A16 استفاده خواهد کرد.
در صورتی که شایعات منتشر شده پیرامون آیفون 15 پرو صحت داشته باشند، باید انتظار محصول کاملاً متفاوت و بهبود یافته را داشته باشیم؛ زیرا در کنار تراشه قدرتمند‌تر، تغییرات مهم دیگری مثل بدنه تیتانیومی جهت استحکام بیشتر هم در آن وعده داده شده است. گزارش مذکور ادعا دارد که اپل از فرایند ساخت ۳ نانومتری شرکت TSMC برای پردازنده A17 استفاده خواهد کرد. شایان ذکر است که حدود ۳ سال از معرفی تراشه‌های ۵ نانومتری اپل برای آیفون‌های این شرکت، گذشته است و پردازنده جدید، می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.
اگر اپل از معماری ۵ نانومتری به ۳ نانومتری مهاجرت کند، احتمالاً باید بهینه‌سازی‌های نرم‌افزار بیشتری را نیز همراه با محصولات خود ارائه نماید تا از تناسب صحیح سخت‌افزار و برنامه‌ها جهت عملکرد مناسب، مطمئن شود. برخی دیگر از گزارش‌ها، اشاره دارند که اپل روی مودم‌های 5G سفارشی هم کار می‌کند که براساس معماری ۴ نانومتری توسعه یافته‌اند. تمامی این تغییرات احتمالی، می‌تواند میزان شارژدهی را در آیفون‌های مجهز به تراشه جدید، بهبود ببخشد. انتظار می‌رود اولین مودم سفارشی 5G اپل در آیفون SE نسل ۴ مورد استفاده قرار بگیرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster