دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
ربات‌های قاتل تا چند وقت پیش صرفاً بخشی از داستان‌های علمی-تخیلی بودند، اما حالا بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده‌اند. براساس قراردادی که میان نیروی هوایی آمریکا و یک شرکت دفاعی کمترشناخته‌شده …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ربات‌های قاتل تا چند وقت پیش صرفاً بخشی از داستان‌های علمی-تخیلی بودند، اما حالا بیش از هر زمان دیگری به واقعیت نزدیک شده‌اند. براساس قراردادی که میان نیروی هوایی آمریکا و یک شرکت دفاعی کمترشناخته‌شده به امضا درآمده است، احتمالاً در آینده باید منتظر پهپادهایی باشیم که می‌توانند با فناوری تشخیص چهره سوژه‌های خود را پیدا کنند.
به‌گزارش وب‌سایت New Scientist، نیروی هوایی آمریکا قراردادی را با شرکت RealNetworks امضا کرده است تا برای پهپادهای خودران از فناوری تشخیص چهره استفاده کند. ارزش این قرارداد 800 هزار دلار است و درنهایت به پهپادها اجازه خواهد داد تا بدون دخالت انسان به‌پرواز درآمده و سوژه‌های خود را پیدا کنند.
به‌گفته RealNetworks، این فناوری می‌تواند برای حفظ امنیت مکان‌های مختلف، انجام گشت‌های جستجو و عملیات‌های نجات استفاده شود. بااین‌حال، امکان استفاده از آن‌ها در عملیات‌های ویژه برای ترور سوژه‌های خاص هم وجود خواهد داشت و همین مسئله نگرانی‌هایی را برای مردم به‌وجود آورده است.
«جیک وینر»، وکیل سازمان حریم خصوصی دیجیتال EPIC، از جمله کسانی است که با این ایده مخالف‌ است. «نیکلاس دیویس» از دانشگاه فناوری سیدنی دیگر منتقد این پروژه است که می‌گوید: «این دستگاه با پیچیدگی‌های اخلاقی بی‌شماری از چگونگی توزیع قدرت با این تسلیحات گرفته تا تهدید گروه‌های اجتماعی و به‌خطرانداختن قوانین بشردوستانه بین‌المللی در مناطق درگیری روبه‌رو است.»
منتقدان می‌گویند نکته ترسناک‌تر درباره این قرارداد، آینده‌ای است که برای ما ترسیم می‌کند. این پروژه صرفاً ابتدای مسیر دولت‌ها برای تولید پهپادهای سریع‌تر، هوشمندتر، پیشرفته‌تر و احتمالاً مرگبارتر خواهد بود. این دستگاه‌ها می‌توانند هزینه استفاده از نیروهای انسانی را کاهش دهند و جان سربازان کمتری را به‌خطر بیندازند. منتها مشکلات موجود هم قابل چشم‌پوشی نیست.
استفاده از پهپادها می‌تواند آینده‌ای را رقم بزند که افراد با ارتکاب کوچک‌ترین خطاها ممکن است هدف حمله قرار بگیرند و وقتی یک پهپاد خودکار با قابلیت تشخیص چهره دنبال شما باشد، هیچ راهی برای فرار پیش رویتان نخواهد بود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster