ما اخیرا شاهد معرفی چت بات‌های هوش مصنوعی ChatGPT و Bard بودیم و حالا متا نیز دست به کار شده و یک پلتفرم هوش مصنوعی به نام LLaMA معرفی کرده است‌.
نام کامل این پلتفرم Large Language Model Meta AI است که قابلیت‌های مختلفی مثل تولید متن، ایجاد مکالمه، خلاصه کردن متون و کارهای پیچیده‌تری را دارد. حجم این پلتفرم حدود ۱۰ درصد GPT-3 است و این به معنای آن است که تیم‌های کوچک با منابع محدود می‌توانند از این چت بات استفاده کنند.
زاکربرگ مدیرعامل متا گفته است که پلتفرم LLaMA برای استفاده عموم آزاد است و متا قصد دارد یک مدل هوش مصنوعی دیگری برای محققان هوش مصنوعی بسازد. به گفته متا، LLaMA از زبان‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و با دریافت یک کلمه به‌عنوان ورودی قادر به تولید کلمات بعدی خواهد بود. این پلتفرم در سایزهای مختلفی شامل 7B, 13B, 33B, و 65B ارائه شده است.
متا گفته است که LLaMA یک مدل زبانی کوچک است که به محاسبات و منابع کمتری نیاز دارد و برخلاف مدل‌های بزرگتر کارایی بهتری خواهد داشت.  به گفته متا، پلتفرم هوش مصنوعی این شرکت بر پایه منابع  CCNet (67%), C4 (15%), GitHub (4.5%), Wikipedia (4.5%), Books (4.5%), ArXiv (2.5%), و Stack Exchange (2%) آموزش دیده است.
البته LLaMA هنوز با هیچکدام از محصولات متا ادغام نشده است و انتظار می‌رود که به‌زودی این اتفاق بیفتد.
منبع: Techspot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster