شلوار مکعبی در دنیای بازی‌های ویدیویی
باب اسفنجی (Spongebob Squarepants) بخش مهمی از خاطرات خیلی از ما را شکل داده است. از زمانی که برای اولین بار او را در تلویزیون دیدیم بیشتر از ۲۰ سال می‌گذرد و باب اسفنجی حالا در شکل‌های مختلفی از مدیوم سرگرمی مثل بازی‌های ویدیویی و فیلم‌ها دیده شده است. با این که بازی‌های ساخته‌شده بر اساس باب اسفنجی AAA یا بازی‌های بسیار پرخرجی نیستند، اما بعضی از آن‌ها ماجراجویی‌های بسیار جذابی را در دل خود جای داده‌اند. در ادامه بهترین بازی‌های باب اسفنجی برای کامپیوتر و اندروید را با هم مرور خواهیم کرد.
بازی Plankton’s Robotic Revenge در اواخر نسل هفتم کنسول‌ها یا 2013 منتشر شد و یکی از آن معدود بازی‌هایی است که صداپیشه‌های اصلی انیمیشن روی آن صداگذاری کرده‌اند. صدای اصلی کاراکترها می‌تواند حس و حال خوبی را برای شما ایجاد کند اما در نهایت، بازی یک تجربه معمولی است.
با این که این بازی قدیمی‌ترین عنوان این لیست نیست، اما ایده جالبی پشت آن است. در Creature from the Krusty Krab بازیکن در واقع رویاهای سه شخصیت اصلی باب اسفنجی، پاتریک و پلانکتون را دنبال می‌کند. این سه رویا در نهایت به یکدیگر می‌رسند و قصه را به سرانجام می‌رسانند. بازی نکته‌های منحصر به فرد خودش را دارد اما در نهایت مدت زمان زیادی از عرضه آن گذشته است که آن را به اثری تاریخ گذشته تبدیل می‌کند.
این نسخه در واقع اولین بازی باب اسفنجی است. نسخه Operation Krabby Patty یک ادونچر اشاره و کلیک شبیه به ادونچرهای کلاسیک پی‌سی است. قصه بازی دو سوی خیر و شر دارد و 5 مینی‌گیم مختلف هم در آن پیدا می‌کنید. قصه اصلی بازی وابسته به دو فصل اول سریال تلویزیونی باب اسفنجی است اما در عین حال عمر خودش را هم کرده است.
این بازی دنباله بازی قبلی لیست یا Krabby Patty است. در این بازی باب اسفنجی بلیت مجانی برای رفتن به پارک تفریحی Neptune’s Paradise را گرفته اما درگیر کمک کردن به شخصیت‌های دیگر می‌شود. بازی از یک سری فچ کوئست تشکیل شده که از بازیکن می‌خواهد تا به شخصیت‌های دیگر کمک کند. به طور کلی Employee of the Month تجربه بهتری را نسبت به بازی قبلی خودش فراهم می‌کند.
بازی SuperSponge یکی از اولین بازی‌های پلتفرمر دوبعدی است که روی کنسول پلی‌استیشن 1 منتشر شده بود. در این بازی باب اسفنجی باید به مرد دریا (Mermaid Man) و پسر صدفی (Barnacle Boy) کمک کند تا برای بهترین دوستش یا پاتریک، یک جشن تولد برگزار کنند. با این که بازی عمر زیادی کرده، اما همچنان یک تجربه پلتفرمر جذاب است.
این بازی یک پلتفرمر سه بعدی برای کنسول‌های PS2 و گیم‌کیوب است اما نسخه گیم بوی ادونس (GBA) آن به صورت دوبعدی ساخته شده است. در این بازی باید باب اسفنجی را در مسیر نجات دوستانش از دست Flying Dutchman همراهی کنید. این بازی پر از فچ کوئست‌های مختلف است اما با بازی‌های پلتفرمر سه بعدی حال حاضر چندان غریبی نمی‌کند.
بازی Spongebob Movie Game بر اساس فیلم انیمیشنی باب اسفنجی ساخته شده و داستان مشابهی را دنبال می‌کند. این بازی هم مثل بازی قبلی لیست، روی هر پلتفرم به شکل متفاوتی اجرا می‌شد. نسخه کنسولی بازی یک پلتفرمر سه بعدی بود، نسخه پی‌سی آن یک ادونچر اشاره و کلیک و نسخه گیم بوی ادونس آن هم یک پلتفرمر دو بعدی!
جدیدترین بازی باب اسفنجی در این لیست که حدودا یک ماهی از انتشار آن می‌گذرد! نسخه The Cosmic Shake نقش یک دنباله معنوی را برای ریمیکی که از بازی Battle For Bikini Bottom سه سال پیش منتشر شده بود را بازی می‌کند. بازی از نظر گرافیکی بسیار زیباست و باب اسفنجی را همراه یار قدیمی‌اش یعنی پاتریک، به ماجراجویی‌های در دنیاهای مختلف می‌برد. شاید تنها نقطه ضعف The Cosmic Shake محدود بودن به یک شخصیت قابل بازی (باب اسفنجی) باشد.
نسخه Krusty Cook-Off یکی از بازی‌های موبایلی و نسبتا جدیدتر این لیست است که از بازی‌های مدیریت رستوران مثل Diner Dash الهام گرفته است. باب اسفنجی در این بازی باید سفارش‌های مشتری‌ها را آماده کند و به دوستان برای رسیدن به هدف‌های هر مرحله کمک نماید. این بازی کار کردن در رستوران خرچنگ را به خوبی شبیه‌سازی می‌کند و به مرور زمان هم مراحل سخت‌تر می‌شوند. در نهایت، Krusty Cook-Off انتخاب خیلی خوبی برای وقت گذراندن روی گوشی‌های موبایلی است.
نسخه Battle For Bikini Bottom در اکثر لیست‌ها بی چون و چرا رده اول را به دست می‌آورد. این بازی که سال 2003 برای پلی‌استیشن 2، گیم‌کیوب و ایکس‌باکس کلاسیک منتشر شده بود، یک پلتفرمر سه بعدی و معروف‌ترین بازی باب اسفنجی است. داستان از این قرار است که وقتی یکی از آزمایش‌های پلانکتون خراب می‌شود، ربات‌ها به بیکینی باتم حمله می‌کنند. این اتفاق همزمان با وقتی است که باب اسفنجی آرزو می‌کند که ربات‌های بیشتری برای بازی با آن‌ها داشته باشد. حالا وظیفه باب اسفنجی، پاتریک و سندی است تا بیکینی باتم را از دست ربات‌ها نجات دهند.
این نسخه آن‌قدر محبوب بود که سازنده‌ها مجاب شدند تا سال 2020 یک ریمیک از آن بسازند. این ریمیک بخش چندنفره، گرافیک به‌روز و چندین ویژگی دیگر را به بازی اصلی اضافه کرده و برای پلتفرم‌های جدید در دسترس است.
در مورد بهترین بازی های موبایل بیشتر بزار ….. خیلی وقته دیگه کلا در مورد بازی های موبایل چیزی نمی‌زاری 💎💙
هرچیزی با تم باب اسفنجی باشه رو من دوست دارم🌝
ولی واقعا خود کارتونش یه چیز دیگست
هرچیزی ازش ساختن (سینمایی اسپین اف و گیم) به خوبی خودش نیست 😂
تاپ ۵ قسمت های باب اسفنجی از نظر من:
۵_ویژه برنامه باب اسفنجی
۴_ جعبه اسرار آمیز
۳_ جعبه احمق ها
۲_اون قسمته که اسمشو یادم نیست ولی باب اسفنجی میره تو رستوران خرچنگ زندگی میکنه🌝
۱_انقدر قسمت های زیبایی حق جایگیری تو این لیست رو دارن نمیدونم کدوم رو بگم!
نکته‌هایی که برای دنبال کردن دنیای سینمایی مارول نیاز دارید
بالاترین نمره برای کدام بازی است؟

source

توسط digitalwebmaster