مودم جدید سامسونگ با نام 5G NTN می تواند گوشی های هوشمند را به ماهواره ها متصل کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فناوری جدید سامسونگ بدون نیاز به دکل های مخابراتی است. این ویژگی در تراشه های اگزینوس عرضه میشود و به کمک آن کاربران می توانند از اینترنت ماهواره ای […]
مودم جدید سامسونگ با نام 5G NTN می تواند گوشی های هوشمند را به ماهواره ها متصل کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فناوری جدید سامسونگ بدون نیاز به دکل های مخابراتی است. این ویژگی در تراشه های اگزینوس عرضه میشود و به کمک آن کاربران می توانند از اینترنت ماهواره ای نیز در گوشی های خود بهره مند شوند.
پیش از این اپل قابلیت ارتباط ماهواره ای را در آیفون ۱۴ معرفی کرده بود. پس از آن بسیاری از شرکت ها از این فناوری استفاده کردند. در حال حاضر نیز بسیاری از شرکت ها قصد دارند با گسترش این قابلیت آن را نه تنها در مواقع ضروری بلکه در اکثر موارد مورد استفاده قرار دهند. سامسونگ نیز با همین هدف مودم 5G NTN را توسعه داده است. این مودم قادر است ارتباط بین ماهواره و گوشی را برقرار کند. سامسونگ با استفاده از این مودم قصد دارد دسترسی به اینترنت را برای کاربران خود حتی در نواحی بدون دکل های مخابراتی فراهم کند.
با این شبکه جدید علاوه بر خدمات آنلاین امکان ارسال پیامک و تماس نیز وجود دارد. البته همچنان در شرایط بحرانی نیز استفاده خواهد شد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster