دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تصویر خورشید که به‌طور فزاینده‌ای فعال شده است، دو هفته پیش با ویژگی‌های جالب متعدد آن ثبت شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ستاره خورشید درحال تبدیل‌شدن به یک مکان شلوغ است. دو سال پیش، خورشید چنان آهسته از حالت کمینه خورشیدی بیرون آمد که ماه‌ها را بدون حتی یک لکه خورشیدی گذراند.
در سال جاری و خیلی زودتر از پیش‌بینی، خورشید به‌طرز غیرمعمولی فعال شده و درحال‌حاضر به سطحی از فعالیت خورشیدی نزدیک شده است که یک دهه پیش در آخرین حالت برجستگی خورشیدی مشاهده شده بود.
تصویر خورشید که به‌طور فزاینده‌ای فعال شده است، دو هفته پیش با ویژگی‌های جالب متعدد آن ثبت شد. این تصویر در نور هیدروژن آلفا، معکوس رنگ و رنگ کاذب آن ثبت شده است.
درخشندگی به سمت لبه‌های ستاره ناشی از افزایش جذب گاز نسبتاً خنک خورشیدی است که به آن «تاریکی لبه» می‌گویند.
درست در خارج از قرص خورشیدی، چندین برجستگی درخشان بیرون زده‌اند، درحالی‌که برجستگی‌های روی سطح خورشید به عنوان رشته شناخته‌شده و به‌صورت رگه‌های نوری نشان داده می‌شوند.
نواحی فعال مغناطیسی هم تاریک و هم روشن و همچنین دارای لکه‌های خورشیدی هستند. همانطور که میدان مغناطیسی خورشید ما طی چند سال آینده به سمت بیشینه خورشیدی می‌رود، مشخص نیست که آیا فعالیت بالای خورشید به افزایش خود ادامه خواهد داد یا خیر.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster