دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
آمار فروش تسلا، رشد قابل توجهی در بازار آمریکا دارد. بررسی داده‌ها نشان می‌دهد این کمپانی در سال گذشته، با عبور از ب ام و به‌عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس ایالات متحده دست پیدا کرده است. …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
آمار فروش تسلا، رشد قابل توجهی در بازار آمریکا دارد. بررسی داده‌ها نشان می‌دهد این کمپانی در سال گذشته، با عبور از ب ام و به‌عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس ایالات متحده دست پیدا کرده است. نکته جالب توجه اینکه تسلا حالا با اختلاف بسیار زیادی در صدر قرار دارد، به‌همین خاطر شکست آن کار سختی خواهد بود.
بر اساس داده‌های موجود، میزان فروش ب ام و در ایالات متحده در سال 2022، افتی 5 درصدی نسبت به سال 2021 دارد. این در حالیست که فروش تسلا در سال گذشته بیش از 40 درصد رشد کرده؛ به‌عبارت دقیق‌تر، آمار فروش این شرکت در سال 2022 برابر با 484,351 دستگاه است که معادل 41 درصد رشد می‌شود.
رقیب اصلی تسلا یعنی ب ام و، آمار فروش 327,929 خودرو را در سال 2022 ثبت کرده که در مقایسه با سال 2021 به‌اندازه 5.3 درصد کمتر است. در همین مدت، مرسدس بنز هم موفق به فروش 269,511 خودرو شده؛ این رقم در مقایسه با سال قبل تفاوت چندانی ندارد.
موفقیت تسلا و حضور آن در صدر جدول پرفروش‌ترین برندهای لوکس آمریکا، اهمیت زیادی دارد. این شرکت محصولات خود را با پیشرانه برقی عرضه می‌کند و فقط و فقط چهار مدل در کارخانه‌های آن مونتاژ می‌شود. پیروزی این مدل‌ها در برابر سبد محصولات بسیار متنوع‌تر رقبای سنتی، می‌تواند حرف‌های فراوانی برای گفتن داشته باشد.  
ایلان ماسک اعتقاد دارد صف رقبای تسلا را نه مدل‌های برقی، بلکه مدل‌های بنزینی تشکیل می‌دهند. وی دلیل این امر را پیشگامی شرکت خود در عرصه خودروهای برقی می‌داند. آمار هم این بخش از حرف‌های آقای ماسک را تایید می‌کند؛ چرا که فاصله رقبای برقی با تولیدات تسلا خیلی زیاد است.
در سال 2022 آمار فروش خودروهای لوکس آمریکا با 3.5 درصد افت به اندکی فراتر از 2 میلیون دستگاه کاهش پیدا کرده است. در صورت حذف تسلا و آمار فروش آن از لیست، میزان افت به 11 درصد افزایش می‌یابد! شایان ذکر است آمار فروش خودروهای برقی ب ام و در مجموع حدود 14 هزار دستگاه بوده؛ این رقم برای مرسدس بنز برابر با حدود 11.5 هزار دستگاه است. بار دیگر اشاره می‌کنیم که آمار فروش تسلا به تقریبأ 485 هزار دستگاه می‌رسد!
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster