یک استارتاپ هلندی از چرم سیب برای ساخت کفش های طبیعی استفاده کرده است. در حال حاضر ساخت و استفاده از کفش های طبیعی بسیار رواج پیدا کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از برندهای معروف جهان مانند نایک و ریباک شروع به تولید کفش های وگان کرده اند. این […]
یک استارتاپ هلندی از چرم سیب برای ساخت کفش های طبیعی استفاده کرده است. در حال حاضر ساخت و استفاده از کفش های طبیعی بسیار رواج پیدا کرده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از برندهای معروف جهان مانند نایک و ریباک شروع به تولید کفش های وگان کرده اند. این در حالیست که کالاهای چرمی در صنعت مد همچنان پرفروش است. تولید چرم طبیعی با عذاب و رنج حیوانات و جنگل زدایی همراه است. همچنین به مصرف آب زیاد نیاز دارد. البته تولید کفش های وگان به معنای چرم های غیر طبیعی و در بیشتر موارد به استفاده از پلاستیک گفته میشود.
استارتاپ a perfect jane کفش های باکیفیت خود را از چرم سیب تولید می کند. سوزان هارپر مدیر عامل این استارتاپ در مورد محصولات این شرکت گفته است: برای تولید کفش تمامی گیاهان مانند قارچ و ذرت مورد آزمایش قرار گرفت. البته استحکام آنها برای ساخت چکمه چندان مناسب نبود. در این بین به عمر استفاده از سیب افتادیم.
در این روش سیب را به صورت تفاله و آسیاب شده در می آورند. سپس تفاله ها را خشک کرده و آن را به شکل خمیر خشک با پلی اتیلن ترفتالات بازیافتی مخلوط می کنند. ایده این کار برای اولین در ۱۵ سال پیش مورد آزمایش قرار گرفت. اما اکنون به مرحله عملیاتی رسیده و از آن برای ساخت کفش استفاده میشود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster