دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
با این یافته‌ها شاید نیاز باشد که مدت و زمان‌بندی خواب در فصول مختلف سال اصلاح شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان در پژوهشی نشان داده‌اند که «تنبل» خطاب‌کردن افرادی که نمی‌توانند در زمستان به‌راحتی از خواب بیدار شوند، شاید چندان درست نباشد. این پژوهش می‌گوید اگرچه انسان‌ها مثل برخی از دیگر پستانداران به خواب زمستانی نمی‌روند، اما احتمالاً در ماه‌های سرد سال به خواب بیشتری نیاز دارند.
به گزارش گاردین، دانشمندان دریافته‌اند که افراد حین خواب در زمستان بیشتر به حالت خواب REM می‌روند. در این حالت چشم‌ها حرکات سریعی را از خود به نمایش می‌گذارند. به‌علاوه، هرچند تحقیقات نشان داده‌اند که مجموع زمان خواب انسان‌ها در زمستان حدود یک ساعت بیشتر از تابستان است، اما این تفاوت به‌لحاظ آماری چشمگیر نیست.
محققان می‌گویند مقدار خواب REM در زمستان حدود 30 دقیقه بیشتر از تابستان است، اما خواب عمیق در پاییز کاهش می‌یابد. درنتیجه، این شواهد می‌تواند نیاز به اصلاح زمان خواب در فصول مختلف را مطرح کند. دکتر «دیتر کانز»، از پژوهشگران این مطالعه می‌گوید: «رفتار فصلی در همه جانداران سیاره ما دیده می‌شود. ما هم اگرچه رفتارمان در طول زمستان تغییری نمی‌کند، اما تنظیمات فیزیولوژی‌مان عوض می‌شود و حس می‌کنیم دیگر انرژی نداریم.»
کانز می‌گوید کشورها باید براساس فصل، عادات خواب ازجمله مدت و زمان‌بندی آن را اصلاح کنند و درصورت نیاز، زمان آغاز کلاس‌های درس و ساعات کاری را تغییر دهند. دانشمندان اذعان دارند که نتایج این مطالعه باید با آزمایش روی افرادی که مشکل خواب ندارند، تأیید شود. تغییر فصلی می‌تواند برای افراد سالم اثر بیشتری داشته باشد.
محققان در پژوهش حاضر از 188 داوطلب که با مشکلات مربوط به خواب روبه‌رو بودند، دعوت کردند تا در آزمایش‌ها شرکت کنند. از آن‌ها خواسته شد تا در شرایط آزمایشگاهی بدون ساعتی که آن‌ها را از خواب بیدار کند، بخوابند تا کیفیت، نوع و مدت زمان خوابشان تحت نظر گرفته شود. نتایج این پژوهش در مجله علمی Frontiers in Neuroscience منتشر شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster