دانشمندان یک ترکیب شیمیایی با نام ZEO_3 ساخته اند که با داشتن منافذ بزرگتر از ۱۰ آنگستروم قادر است با ثبات بیشتر آلودگی های موجود را حذف کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران با هدف حذف آلاینده های صنعتی روش های مختلفی را امتحان می کنند. در حال حاضر محققان چینی […]
دانشمندان یک ترکیب شیمیایی با نام ZEO_3 ساخته اند که با داشتن منافذ بزرگتر از ۱۰ آنگستروم قادر است با ثبات بیشتر آلودگی های موجود را حذف کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران با هدف حذف آلاینده های صنعتی روش های مختلفی را امتحان می کنند. در حال حاضر محققان چینی با همکاری دانشمندان اسپانیایی به پیشرفت جدیدی در این زمینه دست پیدا کرده اند. ترکیب شیمیایی جدید با نام ZEO_3 با پایداری زیاد و تخلخل زیاد می تواند به عنوان تمیز کننده آلاینده ها کارکردی مشابه مبدل های کاتالیزوری داشته باشد.
به گفته محققان ماده جدید از مواد ارزان قیمت ساخته شده است و می تواند باعث حذف ترکیبات آلی فرار شود. این مزیت باعث شده است تا این ماده از دیگر ماده های فلزی آلی عملکرد بهتری داشته باشد.
جیان لی، محقق ارشد این گروه می گوید: در ۸۰ سال اخیر دانشمندان بسیار تلاش کرده اند تا یک ماده زئولیت سیلیکات پایدار سه بعدی بسازند که علاوه بر پایداری بالا تخلخل های بزرگ نیز داشته باشد. اکنون محققان چینی با کمک پژوهشگران اسپانیایی توانسته اند به چنین شاهکاری دست پیدا کنند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster