دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اسنپدراگون 8 نسل 3 احتمالاً در اکتبر سال جاری میلادی با لیتوگرافی 3 نانومتری معرفی می‌شود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
ظاهراً کوالکام می‌خواهد نسل بعدی تراشه پرچمدارش را زودتر از انتظار معرفی کند و این احتمال وجود دارد که به‌جای نوامبر، در ماه اکتبر با چیپ اسنپدراگون 8 نسل 3 روبه‌رو شویم.
طبق اطلاعاتی که از سوی یکی از منابع دنیای فناوری به نام Digital Chat Station منتشر شده است، کوالکام می‌خواهد از تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 زودتر از زمان معرفی اسنپدراگون 8 نسل 2 در سال 2022 رونمایی کند. درحالی‌که این منبع اشاره دقیقی به زمان رونمایی از این تراشه نکرده، اما انتظار داریم که در ماه اکتبر و نه در ماه نوامبر از راه برسد.
نسل بعدی پرچمدارها با این چیپ احتمالاً در فصل چهارم 2023 معرفی می‌شوند، هرچند پرچمدارهای برخی برندها مانند سامسونگ در اوایل 2024 با این تراشه از راه می‌رسند. درحال‌حاضر اطلاعی از عملکرد نسل بعدی تراشه پرچمدار کوالکام نداریم، اما با توجه به اینکه با لیتوگرافی 3 نانومتری از راه می‌رسد، باید عملکردش افزایش و مصرف انرژی‌اش کاهش یابد.
این احتمال وجود دارد که عملکرد پردازشی اسنپدراگون 8 نسل 3 نسبت به نسل قبلی‌اش، افزایش 25 درصدی عملکرد CPU را تجربه کند و در حالت کلی، مصرف انرژی‌اش هم 20 درصد کمتر شود. البته نباید از افزایش عملکرد GPU هم غافل شویم؛ مخصوصاً با توجه به این موضوع که اسنپدراگون 8 نسل 2 نسبت به نسل قبلی‌اش عملکرد گرافیکی بسیار بالاتری دارد.
اسنپدراگون 8 نسل 2 نسبت به نسل قبلی‌اش 35 درصد عملکرد CPU بالاتر دارد و همچنین بهره‌وری انرژی‌اش 40 درصد بهبود داشته است. در بخش GPU هم با افزایش 25 درصد عملکرد و بهبود 45 درصدی بهره‌وری انرژی روبه‌رو هستیم.
با توجه به عملکرد قابل‌توجه اسنپدراگون 8 نسل 2، انتظار داریم نسل بعدی‌اش عملکرد و بهره‌وری انرژی را وارد مرحله جدیدی کند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster