طبق بیانیه مقامات ناسا قسمتی از تجهیزات کاوشگر خورشیدی پارکر غیرفعال شده است. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یکی از تجهیزات پارکر بطور غیرمنتظره از کار افتادن است. مقامات ناسا می گویند این مشکل چندان نگران کننده نیست و این ابزار به زودی روشن میشود. مقامات ناسا در مورد این مشکل اینگونه […]
طبق بیانیه مقامات ناسا قسمتی از تجهیزات کاوشگر خورشیدی پارکر غیرفعال شده است.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، یکی از تجهیزات پارکر بطور غیرمنتظره از کار افتادن است. مقامات ناسا می گویند این مشکل چندان نگران کننده نیست و این ابزار به زودی روشن میشود.
مقامات ناسا در مورد این مشکل اینگونه توضیح داده اند: کاوشگر پارکر در تاریخ ۱۲ فوریه یکی از ابزارهای خود به نام EPI-HI را در حالیکه برنامه نرم افزاری روی آن در حال بارگذاری بود، خاموش کرد.
در این بیانیه آمده است هیئت بررسی اعلام کرد این ابزار در زمان بارگیری پیش از موعد مقرر روشن شده بود. در حال حاضر نیز به دلیل موقعیت و تداخل فرکانس رادیویی خورشید امکان عملکرد مناسب آن وجود ندارد. ناسا انتظار دارد این دوره قبل از رسیدن کاوشگر به پرواز پانزدهم خود پایان یابد و کاوشگر به حالت عادی بازگردد.
کاوشگر پارکر با هدف انجام ماموریت های مربوط به خورشید در سال ۲۰۱۸ پرتاب شد. قرار است در این ماموریت چند معمای خورشیدی از جمله کشف علت داغ تر بودن تاج خورشیدی از سطح خورشید بررسی شود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster